BorsaHaberlerKripto Para

Binance’deki Kripto Paralarınız Güvende Mi? Borsadan Yeni Duyuru!

Binance sigortalanan fon miktarını yükselttiğini duyurdu.

Kripto para piyasalarında işlem yapan kullanıcıların pek çoğu hesaplarının hacklenmesinden ve dolandırıcılık olaylarının mağduru olmaktan çekinir.

Fonların takibinin çok kolay olmaması ve ileride bir muhatap bulamama riski yatırımcıların bu alanda yaptıkları işlemlerde çok dikkatli olmasını gerektiriyor.

Bu konuda Binance‘den yeni bir duyuru yapıldı. Borsa Temmuz 2018’de kuruduğu kripto sigorta fonunu BNB ve BTC’den oluşan iki yeni fonla 1 milyar dolara yükselttiğini duyurdu. Söz konusu fon Binance’ın hacklenmesi gibi acil durumlar için hazır bekletilen bir fon.

“Fonlar SAFU”

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Binance,  Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu’nu (SAFU) 1 milyar dolar değerinde güncellediğini duyuruyor.

Kullanıcılar Secure Asset Fund cüzdanlarını cüzdan adresi 1 ve cüzdan adresi 2’de görebilirler .

Binance, tüm ekosisteme fayda sağlayacağı ve hükümetlere, düzenleyicilere ve önemli paydaşlara kripto ekosisteminde güveni, bütünlüğü ve şeffaflığı korumaya yönelik toplu taahhüdümüzü göstereceği için tüm merkezi borsaları sigorta fonu cüzdan adreslerini yayınlamaya çağırıyor.

SAFU, kullanıcıların çıkarlarını korumak için Temmuz 2018’de Binance tarafından kurulan bir acil durum sigorta fonudur .

Fon kurulduğunda Binance, kullanıcıların çıkarlarını korumak için büyük bir düzeye çıkarmak için tüm alım satım ücretlerinin %10’unu tahsis etmeye başladı.

İleriye dönük olarak Binance, fon büyüklüğünün kullanıcıların çıkarlarını korumak için yeterli kalmasını sağlamak için SAFU’nun büyüklüğünü izlemeye devam edecek.

Not: 1 Milyar Dolarlık değer, 2022-01-29 açılış fiyatlarına dayanmaktadır.

Kripto para ticareti yüksek piyasa riskine tabidir. Lütfen işlemlerinizi dikkatli yapın. Binance’in ticari kayıplarınızdan sorumlu olmadığı size tavsiye edilir.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
mnbvb13

Alım satımların sanal olduğu asıl işlemin Binance tarafından sonradan onaylanarak işleme alınması gibi bir önlem alınabilir. Bir başka borsa buna benzer bir işlem yapıyor. Kriptoları soğuk cüzdanda tutuyor sonrasında kime ne kadar verilmesi gerekiyorsa veriliyor.


Başa dön tuşu