Kripto HaberleriHaberlerBinance'den Kripto Para Kullanıcıları İçin "10 Temel Hak" Düzenlemesi!

Binance’den Kripto Para Kullanıcıları İçin “10 Temel Hak” Düzenlemesi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, kripto para endüstrisine kılavuz olabilecek “10 Temel Hak’kı” yayınladı.

Dünyanın çeşitli ülkeleri ile yaşadığı düzenleyici sorunlar sonrası Binance, hem kullanıcıları korumak hem de kripto para endüstrisinin sağlıklı bir şekilde yürümesini sağlamak amacıyla küresel yasal çerçevenin belirlenmesi için çalışmalarına devam ediyor.

Binance, kripto kullanıcıları için 10 Temel Hak’kın diğer borsalara, politikacılara, dünya liderlerine ve kripto endüstrindeki düzenleyicilere küresel yasal çerçeve oluşturmak için kılavuz olacağını ifade etti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, konu ile ilgili şunları söyledi:

” Binance olarak odak noktamız güvenlik ve  kullanıcılarımız oldu. Vizyonumuzu korumak bizim için önemli. Bu “10 Temel Hak” ile birlikte düzenleme eksikliğinden dolayı sesi duyulmayan insanlara bir ses vermeyi umuyoruz.”

Binance’nin Yayınladığı 10 Temel Hak şu şekilde sıralandı:

1-Her insan, kripto gibi kendilerine daha fazla ekonomik bağımsızlık sunan finansal araçlara erişim sahibi olmalıdır.
2- Endüstri katılımcıları, kripto varlıkları için yeni standartlara şekil vermek için düzenleyiciler ve politika yapıcılar ile birlikte çalışma sorumluluğunu taşımaktadır. Akıllı düzenlemeler yenilikçiliği teşvik eder ve kullanıcıları güvende tutar.
3- Kullanıcıları kötü niyetli kişilerden korumak ve finansal suçları engellemek için Kimlik Doğrulama (KYC) süreçleri uygulamak sorumlu kripto para platformlarının yükümlülüğüdür.
4- Mahremiyet bir insan hakkıdır ve şahsı tanımlayan bilgiler katı şekilde korunmalıdır.
5- Kripto yatırımcıları, fonlarını güvende ve kapsamlı yatırım sigortaları ile emniyette tutan borsalara erişim hakkına sahiptir.
6- Sağlıklı piyasalar, stabil ve pürüzsüz alım-satım ortamları oluşmasını garantilemek için dayanıklı bir likidite sağlamalıdır.
7- Düzenleme ve yenilikçilik birbirini dışlayan kavramlar değildir. Kripto yatırımcıları, NFT’ler, sabit coin’ler, staking, getiri farming ve daha fazlası gibi yeni çıkan teknoloji ve uygulamalara güvenli erişimi hak etmektedirler.
8- Konu kripto olduğunda bilgi farklılığını ve eksikliğini ortadan kaldırmak esastır. Kullanıcılar, haksız veya aldatıcı reklamların kurbanı olmaktan korkmadan kripto varlıkları hakkında net bilgi edinme hakkında sahiptir.
9- Türev araçları sunan piyasalar gerekli tüm düzenlemelere tabi olmalıdır. Bu, işlemlerin adil bir şekilde tamamlandığını ve tüm kullanıcıların gereklilikleri karşıladığını garanti edecektir.
10- Kripto düzenlemesi engellenemez. Kullanıcıların tercih ettikleri blockchain platformu ile birlikte endüstrinin nasıl gelişeceği konusunda fikirlerini duyurmaya hakkı vardır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları