Binance Coin

Binance’den Yeni Binance Coin Yakma Prosedürü! BNB Fiyatına Nasıl Etki Edecek?

Borsa, artık yeni bir otomatik yakma prosedürü uygulayacak.

Binance borsası kendi coini olan BNB’nin bir kısmını düzenli aralıklarla yakıyor. Yok edilen bu coinler arz miktarını düşürdüğü için fiyatın yukarı yönlü hamle yapmasında etkili oluyor.

Şu zamana kadar Binance borsasının 3 aylık işlem hacmine göre olan yakım işlemleri artık tamamen değiştirilmiş durumda.

Binance tarafından yayınlanan bir blog gönderisinde borsanın yönetiminin Binance Coin için yeni bir otomatik yakma prosedürü uygulamaya karar verdiğini belirtildi.

Çinli bir kripto muhabiri olan Colin Wu tarafından aktarıldığına göre BNB otomatik coin yakma işlemi, geçmiştekinden farklı olarak Binance Coin’in fiyatına ve Binance Smart Chain’deki faaliyet seviyesine bağlı olacak yani Binance’in kârına göre olmayacak.

100 milyon BNB arzı olana kadar devam edecek olan yeni otomatik yakım işleminin, arz talep dengesine göre daha şeffaf bir uygulama olması bekleniyor. Böylelikle BNB coinleri, Binance’in kâr marjına göre değil doğrudan arz talep dinamiklerine göre yakılacak. Örneğin BNB fiyatı düşüş yaşadığı zaman yakılan BNB’lerin sayısı otomatik olarak artacak ve sert fiyat düşüşlerinin önüne geçilmiş olacak.

*Yakma işlemi sonucu kullanılamaz bir cüzdana gönderilen tokenler tamamen geri dönüşü olmayacak şekilde yok edilmiş oluyor. Yani yakım işlemi sonrası ilgili coinin dolaşımdaki arz miktarı düşmüş oluyor. Bu durumun da genellikle fiyata olumlu yansıyan bir durum olarak biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu