BitcoinHaberler

Binance’den Yeni Bitcoin (BTC) Hamlesi! Kurumsal Yatırımcı Hedefleniyor

Binance, Avrupa tarzı “Vanilla” Bitcoin Opsiyonları sözleşmelerini başlattı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bu sabah yeni bir Bitcoin opsiyon sözleşmeleri türünü başlattıklarını duyurdu. Yatırımcılar için işleri kolaylaştıran ve ilk kez kendi sözleşmelerini yapmalarına izin veren bu sözleşme türü, Avrupa tarzı “Vanilla” Bitcoin opsiyonu olarak nitelendiriliyor.

Bu yeni tarz opsiyon sözleşmeleri sayesinde yatırımcılar, sözleşmelerinin sona ermesinin ardından anlaştıkları fiyat üzerinden BTC alabilecekler. Aynı zamanda başka kripto paralarla da ticaret yapabilecekler. Duyurulan bu yeni sistem, Binance tarafından Nisan 2020’de başlatılan Amerikan tarzı opsiyon sözleşmelerinden ayrı olarak değerlendiriliyor.

Vanilla tarzı opsiyonlar Amerikan tarzına göre çok daha az karmaşık olup dijital ABD doları olan Tether (USDT)’e göre işlemler gerçekleştirilecektir. Ayrıca Binance, bu yeni tür sözleşmeler sayesinde yatırımcıların volatiliteden korunabileceklerini savunuyor. Ancak Avrupa tarzı sözleşmeleri yatırımcılar Binance’den bağımsız olarak şekillendirebileceği için Amerikan tarzına göre çok daha büyük riski ve aynı zamanda ödülü de beraberinde getiriyor.

Kurumsal Yatırımcı Hedefleniyor!

Kurumsal yatırımcıları, yatırım yapmaya teşvik etmek için Avrupa tarzı sözleşmeleri başlattığını söyleyen Binance’de bu ay opsiyon işlemleri günlük hacmi 1 milyar doları gördü. Binance, kademe yükseltmenin zamanının geldiğini ve bu nedenle Avrupa tarzı opsiyonların başlatıldığını söyledi.

Son olarak kripto para analiz firması Skew tarafından paylaşılan verilere göre, Bitcoin opsiyonlarındaki açık faizin 2021 yılında 10 milyar doları aşması bekleniyor. Bu durum, Bitcoin işlemlerinin yönünün değişmesi olarak görülüyor. Ve bu durum Bitcoin (BTC) fiyatını önemli ölçüde etkileyebilecek hareketler yaşanmasını kolaylaştırabilir.

Binance gibi büyük bir borsanın böyle bir hamle yapması kurumsal yatırımcının piyasaya girişini hızlandırması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu