Kripto HaberleriAltcoinBinance'in 1 Milyar Dolarlık Fonuna Katılacak Şirketler Açıklandı: 3 Altcoin de Var!

Binance’in 1 Milyar Dolarlık Fonuna Katılacak Şirketler Açıklandı: 3 Altcoin de Var!

Takip et

Binance’in halihazırda 1 milyar dolar katkıda bulunduğu endüstri kurtarma fonu, Jump Crypto, Polygon Ventures (MATIC geliştiricisi) ve piyasa yapıcı GSR gibi bazı büyük isimleri erken aşamada kendisine çekti.

Altcoin Geliştiricileri de Binance’in Fonuna Katıldı

CEO Changpeng Zhao, Aptos Labs (APT geliştiricisi), Animoca Brands (SAND geliştiricisi) ve Kronos’un da diğer erken katkıda bulunanlardan bazıları olduğunu söyledi. Bu firmalar, yaklaşık 50 milyon dolarlık ilk toplam taahhütle kurtarma fonuna katıldı.

Binance, halihazırda alınan 150’den fazla başvuru ile yakında daha fazla katılımcının katılmasını bekliyor.

Fon, kripto para borsası FTX’in çöküşünden kaynaklanan sonuçları hafifletmeye yardımcı olmak amacıyla geçen hafta duyurulmuştu. Binance’in 1 milyar BUSD’lik ilk taahhüdü CZ’nin attığı Tweet’teki adresten doğrulanabilecek. Diğer katılımcıların adreslerine önümüzdeki hafta içinde ulaşılabilecek.

Katılımcılar, kurtarma fonunun başvuru sürecinin sunduğu yatırım fırsatlarına erişebilmek için taahhüt ettikleri sermayeyi ayıracaklar. Bu sermaye stablecoin ya da diğer tokenlar cinsinden olabilir. Binance’e göre şeffaflık için halka açık adresler paylaşılmalı.

İlgili Haber
Binance, 1 Miyar Dolarlık Fon Topluyor

Esnek bir yatırım yapısına sahip olan girişim yaklaşık altı ay sürecek. Binance, kurtarma fonunun bir yatırım fonu olmadığını vurguladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao bugün Bloomberg’e verdiği bir röportajda “Eğer bu yeterli değilse (1 milyar dolar) daha fazlasını tahsis edebiliriz” dedi. Basın açıklamasına göre, Binance gelecekte fonu 2 milyar dolara çıkarmayı planlıyor.

Zhao ayrıca, Voyager Digital’in FTX tarafından satın alınma anlaşmasının suya düşmesinin ardından borsanın ABD kolunun bu şirkete teklif vereceğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları