coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaBinance, 1 Miyar Dolarlık Fon Topluyor

Binance, 1 Miyar Dolarlık Fon Topluyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto borsası Binance, kısa süre önce duyurduğu “endüstri kurtarma fonu” için yaklaşık 1 milyar dolar toplamayı hedefliyor.

CEO Changpeng “CZ” Zhao Perşembe günü Bloomberg Television’da planı tartıştı ve bir Binance sözcüsü daha sonra gönderdiği bir mesajda bunu doğruladı. Zhao, “Eğer bu yeterli değilse daha fazlasını tahsis edebiliriz” dedi.

Binance Kripto Para Sektörü İçin 1 Milyar Dolarlık Fon Topluyor

FTX’in çöküşünden kaynaklanan etkileri hafifletmeye yardımcı olmak için fonu ilk olarak geçen hafta duyurmuştu. Fon, normalde güçlü olan ancak likidite kriziyle karşı karşıya olan projeleri hedefleyecek.

Zhao, Binance’in fon için farklı sektör oyuncularının diledikleri gibi katkıda bulunabilecekleri “esnek bir yapı” izleyeceğini söyledi.

Katkıda bulunanların, halkın görüntüleyebileceği bir Blockchain adresine fon göndermeleri gerekeceğini de sözlerine ekledi. Fonla ilgili ayrıntılı bir blog yazısının yakında yayınlanması bekleniyor.

Kripto para endüstrisi, Sam Bankman-Fried tarafından daha önce yönetilen borsa FTX’in çöküşünün baskısı altında sarsılıyor.

Zhao’nun bu ayın başlarında rakibi FTX’in ve kardeş firması Alameda Research’ün durumuyla ilgili endişeleri vurgulayan tweetleri her iki firmanın da çöküşünü hızlandırdı. Zhao bugün yaptığı açıklamada FTX’in sorunları hakkında “çok geç” tweet attığını söyledi.

Zhao, “Sanırım sektör olarak bazı şeyleri sorgulamaya başlamadan önce FTX’in çok büyümesine izin verdik,” dedi. “Bu yüzden soruları çok daha erken sorma yaklaşımını benimsiyorum.

Bu, sektördeki meslektaşlarımıza herhangi bir saldırı anlamına gelmiyor. Sadece sektöre daha fazla şeffaflık ve daha fazla inceleme getirmek istiyoruz,” dedi.

İlgili Haber  Bloomberg Analisti Bitcoin (BTC) İçin Dip Bölge Tahmininde Bulundu? Bu Seviyeler Gelir Mi?

Zhao Bloomberg röportajında rakibi Coinbase ile ilgili endişelerini de dile getirmişti. Coinbase’in finansal bilgilerinin bir Blockchain üzerinde olmadığını ve bunun “aslında bilgileri görüntülemenin en şeffaf yolu olduğunu” söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail