Kripto HaberleriAnalizBloomberg Analisti Bitcoin (BTC) İçin Dip Bölge Tahmininde Bulundu? Bu Seviyeler Gelir...

Bloomberg Analisti Bitcoin (BTC) İçin Dip Bölge Tahmininde Bulundu? Bu Seviyeler Gelir Mi?

Takip et

Bloomberg Intelligence kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC) ayı piyasası için yeni bir potansiyel dip seviyeyi belirledi.

Bloomberg Analisti Bitcoin (BTC) İçin Fiyat Tabanını Açıkladı, Kriptoya Yatırım Yapmamanın Kurumlar İçin Riskli Olduğunu Söyledi

Kripto analisti verdiği yeni bir röportajda, Bitcoin’in önceki destek seviyelerinin sert bir şekilde kırılmasının BTC’nin önemli ölçüde aşağıya doğru gittiğinin güçlü bir işareti olduğunu söyledi.

Bitcoin’in bugünkü fiyatından yaklaşık %40 düşebileceğini söyledi. Bu yazının yazıldığı sırada BTC 16.600 dolardan işlem görüyordu.

McGlone, volatilite neredeyse her zaman, özellikle de tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştığınızda, harika bir göstergedir.

Piyasalar konsolide bir aralıktan iyi bir sebeple çıktığında, bu çok daha aşağıya ineceği anlamına gelir. İşte bu yüzden başlangıçta Bitcoin’in 10.000-12.000 dolar bölgesine kadar düşebileceğini söyledim,” dedi.

Emtia stratejisti, sert bir düşüş daha olabileceğine düşünse de kripto piyasalarının muhtemelen önünde sonunda toparlanacağını söyledi.

“Bu yıl her şey kötüye gidiyor. Bu yıl hisse senetleri ve tahvillerin toplamı için şimdiye kadarki en kötü yıl oldu.

Dolayısıyla bana göre ileriye dönük risk, en azından beş yıllık bazda çoğu büyük kurum için riskin bu alana bir şekilde yatırım payı ayırmamış olmasıdır.”

İlgili Haber
Ünlü Analist Bitcoin (BTC) Ve Ethereum'u Karşılaştırdı: Hangisi Daha Çok Yükselecek?

Öte yandan Analist, CoinMarketCap’te bulabileceğiniz 20.000 yüksek spekülatif kriptoyu kastetmiyorum. İlk 10’u, ilk 100’ü ve bunları takip eden bir endeksi kastediyorum diye belirtti ve ekledi:

Yani kesinlikle Bitcoin, Ethereum. Evet, düşebilirler, ancak bana göre bu varlıklar ileriki süreçte ciddi şekilde değerlenecek. Asıl risk, bunlara yatırım yapmamak ve göz ardı etmektir.

Şu anda hatırlanması gereken en önemli şey FED’in hala sert bir şekilde baskı yapıyor olması ve tüm risk varlıklarının düşüşte olması. Kriptolar yükselirken de düşerken de en hızlı olanlardı,” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları