BorsaHaberlerKripto Para

Binance’in Eski Yöneticilerinden 100 Milyon Dolarlık Fon İtirafı!

Ünlü borsanın eski yöneticilerinin Blockchain yatırımlarına odaklanmak için fon ayırdığı belirtildi.

Binance’in eski yöneticilerinden oluşan bir grup, metaverse’e daha fazla odaklanmak ve gelişmekte olan pazarlara daha fazla kripto kabulü getirebilmek adına 100 milyon dolarlık bir girişim fonu oluşturdu.

Bugün yapılan basın toplantısında 2021’in sonlarında eski Binance M&A Başkan Yardımcısı Ling Zhang ve daha önce Binance’in kurumsal gelişim başkanı olan Wayne Fu tarafından kurulan 100 milyon dolarlık bir fonun varlığı açıklandı.

Blockchain yatırımlarına odaklanan Old Fashion Research adlı fon, bu zamana kadar titizlikle saklanmıştı. Ancak özellikle NFT oyunlarındaki atılımın artması Binance ekibini söz konusu fonu açıklamaya yönlendirmişe benziyor. Nitekim Zhang, yaptığı basın açıklamasında

Yeni fonumuzla gizlilikten çıkmaktan ve yeni nesil Web 3.0 dApp’lerin oluşturulmasına yardımcı olmaktan dolayı çok heyecanlıyız.

diye konuştu.

Özellikle Latin Amerika ve Afrika gibi gelişmekte olan pazarlarda metaverse ve kripto kabulüne odaklanılacağı belirtiliyor.

OFR ekibi, Binance’in önceki başarılı portföylerinden M&A, yatırım ve inkübasyon alanlarında sağlam bir bilgi birikimi ve geniş bir deneyim yelpazesi oluşturdu.

diyen Zhang, sözlerine şöyle devam etti:

Daha çok güney yarımküre odaklıyız. Tüm gelişmekte olan pazarların peşinden gideceğiz ancak orada benimsenmeyi hızlandırmak öncelikli hedefimiz ve vizyonumuz.

Söz konusu fonun piyasaya sürülmesi tam da kripto pazarındaki olumsuz gidişata rağmen Blockchain yatırımları için büyük meblağların toplanmaya devam ettiği bir zamana denk gelmesi bakımından son derece önemli.

Öte yandan dün Andreessen Horowitz (a16z), kripto ve blockchain girişimleri için 4,5 milyar dolarlık bir fon açıkladı. Kısa bir süre önce ise Standard Crypto hem hisse senedine hem de kriptoya yatırım yapmak için 500 milyon dolarlık fon topladığını duyurdu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu