Haberler

Binance’in Korkusu: ABD’li Yetkililerin Denetimi

Binance yakın zamanda hacklendi.

Binance 40 milyon dolarlık bir siber saldırıya uğradı ve Malta merkezli kripto para borsasının yatırımcıları son günlerde yetkililer nedeniyle büyük bir korku yaşıyor. Bunu basına yansıtmıyor olsalarda yetkililerin korkusu ABD’li yetkililerin Binance’ı denetlemesi durumunda olabilecek karmaşaya dayanıyor.

Tüm dünyada finans sistemini yöneten ve ülke farketmeksizin tüm kripto para borsalarını denetleyebilecek durumda olan (tartışmalı da olsa bunu zor kullanarak bile yapabiliyor) ABD’nin Binance borsasını güvenlik gerekçesi ile denetlemek istemesi durumunda gizliliğin ne olacağı sorusu merak ediliyor.

Binance kripto para borsasının ABD’de yasaklanması ABD’nin gündeminde olan bir konu değil. ABD’li yetkili daireler isterse bunu yapabilir ancak bu olası bir güvenlik açığı ve krizi yaşandığında mümkün olabiliyor.

Binance yetkilileri ABD tarafından kendilerinden istenebilecek belge ve bilgileri verir mi yoksa bu konuda ABD hükümetinin yetkili dairelerinden Binance’tan böyle bir bilgi istenir mi? Merak ediliyor. ABD’nin bu konularda yetkili daireleri çok sıkı çalışıyor ve en ufak bir açık olmasına bile izin vermiyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu