Kripto HaberleriBorsaBinance'in Voyager'ı Satın Almasına Bakan Yargıç Tarafını Belli Etti! Satışa İzin Verecek...

Binance’in Voyager’ı Satın Almasına Bakan Yargıç Tarafını Belli Etti! Satışa İzin Verecek Mi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

New York bölgesinden bir yargıç Cuma günü yaptığı açıklamada, ABD hükümetinin Binance.US’nin iflas eden bir kripto para şirketi olan Voyager’ın varlıklarını satın almasını engellemek için güçlü bir yasal argümana sahip olduğunu söyledi.

Yargıç, Binance’in Voyager’ı Satın Almasıyla İlgili ABD Hükümeti Tarafında Göründü

Bölge Yargıcı Jennifer Rearden, gecikmelerin Voyager’a ayda 10 milyon dolara kadar mal olabileceği göz önüne alındığında, bir anlaşmazlığı çözmek için hızlı hareket etmeye çalışacağını söyledi.

Rearden, hükümetin argümanlarının Voyager ve alacaklıları tarafından “tamamen yalanlanmadığını”, “her iki tarafın da bir iflas mahkemesinin cezai sorumluluğu kaldırabileceği yönündeki önerme için herhangi bir kanıt sunmadığını” söyledi.

Cuma günü yayınlanan diğer gerekçesinde Rearden, ABD hükümetinin argümanlarına sempati duyuyor göründü.

Voyager Digital’in Binance.US tarafından satın alınması 27 Mart 2023 Pazartesi günü federal bir yargıç tarafından durdurulmuştu.

İlgili Haber
Bu Altcoin Kurucusu, Hazineye Ait 10 Milyon Coinin Çalındığını Duyurdu!

ABD New York Güney Bölgesi Savcılığı ve Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) iflas denetçisi olan ABD Mütevelli Ofisi, Mart ayı başında bir iflas mahkemesinin satışı onaylaması üzerine temyiz başvurusunda bulunmuştu.

ABD New York Güney Bölgesi Savcılığı ve ABD Mütevelli Ofisi, Voyager Digital’in Binance.US’ye önerilen satışındaki korumaların, yasaların gerektirdiği şekilde menkul kıymet olarak kaydedilemeyebilecek kripto tokenlerinin onaylanmasına izin verebileceğini savundu.

Ayrıca, satışın ABD menkul kıymetler yasalarına uygun olmayan işlemlere izin verebileceğini savundular. Başka bir deyişle, satışın potansiyel olarak yasadışı faaliyetlere yol açabileceğinden endişe duyuyorlardı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları