Kripto HaberleriHaberlerBinance'te İnanılmaz Sistem Hatası

Binance’te İnanılmaz Sistem Hatası

Takip et

Dünyanın önde gelen kripto para alışverişine imkan tanıyan dijital borsalarından biri olan Binance’te geçtiğimiz günlerde akıl almaz bir olay yaşandı. Yapılan araştırmalar sonucunda sorunun sistemden kaynaklanan bir hata sonucu olduğu anlaşıldı. Ancak hata sonucu Binance platformu üzerinde kısa bir müddet içerisinde 0,03 dolar üzerinden tam olarak 2355 ETH satışı gerçekleştiği anlaşıldı.

0,03 Dolardan Ethereum Satışı Gerçekleşti

Kripto para denince akla gelen işlem kapasitesi oldukça yüksek olan ilk firmalardan biri olan Binance geçtiğimiz günlerde ilginç bir olay yaşadı. Şirket yetkilileri araştırma sonucunda elde ettikleri bulgulara göre sistemde yaşanan hatanın yazılımsal bir sorundan kaynaklandığını belirtiyor.

Salı günü yaşanan hadisede 0,03 dolardan tam olarak 2355 Ethereum satışının gerçekleştiği ifade ediliyor. Gün içerisinde 180 dolardan işlem gören Ethereum, Türkiye saati ile saat 16:30 sıralarında aniden 0,03 dolar işlem görmeye başladı. Yaşanan sıkıntı şirket yetkilileri tarafından hemen fark edilse de, kısa süre içerisinde 0,03 dolardan Ethereum satışları gerçekleşti.

Yapılan araştırmalar sonucunda ise yaşanan hatanın 2533 adet Ethereum satın almak isteyen bir yatırımcıdan kaynaklandığı belirtiliyor. Uzmanlar yaşanan kısa süreli bu olayın daha öncede defalarca yaşandığını ifade etti. Kripto para uzmanları yaşanan bu olaydan iki büyük ders çıkarılması gerektiğini söylüyor. Bunlardan birincisi; alış ve satış emirleri verirken dikkatli olmak, ikinci ise; kripto para alışverişlerinde her zaman düşükten alış emri vermektir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları