Kripto HaberleriBorsaBinance'ten Sonra Bir Borsa Daha Kurtarma Fonu Kurdu: 100 Milyon Dolar Ayırdı!

Binance’ten Sonra Bir Borsa Daha Kurtarma Fonu Kurdu: 100 Milyon Dolar Ayırdı!

Takip et

Bybit kripto para borsası Perşembe günü yaptığı açıklamada, “kripto endüstrisindeki bu zorlu dönemde” kurumsal müşterileri desteklemek için 100 milyon dolarlık bir fon oluşturduğunu söyledi.

Kripto Para Borsası Bybit, Kurumsal Müşterilerine 100 Milyon Dolar Ayıracak

E-posta yoluyla yapılan açıklamada, Bybit’in platformundaki mevcut ve yeni piyasa yapıcıların yanı sıra özel hesap yöneticilerine 10 milyon dolara kadar fon sunacağı belirtildi. Fonlar uygun durumdaki başvuru sahiplerine %0 faiz oranıyla dağıtılacak.

Uygun olabilmek için kurumsal yatırımcıların Bybit veya diğer borsalarda aktif olmaları gerekmektedir. Başvuru sahibi başına dağıtılan maksimum miktar 10 milyon dolardır ve fonlar Bybit’te spot ve Tether perpetual ticareti için kullanılmalıdır.

CoinMarketCap’e göre işlem hacmine göre en büyük 35. borsa olan Bybit, son birkaç haftadır sektörde yaşanan çalkantıyı fırsata çevirmeye çalışan en büyük borsa olan Binance’e katılıyor.

İlgili Haber
Binance, 1 Miyar Dolarlık Fon Topluyor

Kripto para piyasası bir yıl içinde değerinin üçte ikisini kaybetti ve büyük piyasa katılımcılarının çöküşüyle sarsıldı.

Bu ayın başlarında kripto borsası FTX iflas başvurusunda bulunarak zaten sorunlu olan sektörde bir domino etkisi yaşattı ve ardından diğer firmalar da likidite sıkışıklığının kötüleştiği konusunda alarm vermeye başladı.

Binance’in CEO’su Changpeng “CZ” Zhao bugün Bloomberg’e verdiği bir röportajda şirketin sıkıntılı kripto varlıklarını satın alacak bir kurtarma fonu için 1 milyar dolar hedeflediğini söyledi.

Bitcoin borsası Bybit CEO’su ve kurucu ortağı Ben Zhou yaptığı açıklamada, “Hepimiz bu işin içindeyiz ve sektörümüzü desteklemek için elimizden geleni yapmak herkese düşüyor ve bu da destek vermenin bir yolu” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları