BorsaHaberler

Binance’ten Yeni Atak Mı Geliyor: CZ Bu Ülkeye Çıkartma Yaptı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, CEO'sunun açıklamalarına göre yeni bir ülkeyi hedefine aldı.

Kısa bir süre önce Fransa’da düzenleyici onayı almayı başaran Binance, bu sefer yüzünü İtalya’ya çevirmişe benziyor.

Şirket CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği İtalya ziyaretinde aralarında ülkenin eski başbakanı Giusseppe Conte’nin de bulunduğu önemli İtalyan politikacılar ile buluştu.

Toplantı, ülkede daha fazla dijital teknolojinin benimsenmesi için baskı yapan popüler bir İtalyan siyasi partisi olan 5 Yıldız Hareketi ile yapıldı.

CZ söz konusu toplantıyı attığı Tweet ile duyurdu. Ünlü CEO ayrıca Roma’da finans ve para alanında bir konuşma yapacağını da ekledi.

Binance’in Avrupa Atağında Bir Sonraki Hedef İtalya Mı?

CZ’nin önemli İtalyan politikacılar ile buluşması, kripto para borsasının İtalya’da bir düzenleyici onay için lobi faaliyeti yapmaya hazırlandığı şeklinde yorumlanıyor.

Toplantı, resmi bir hükümet binası olan Roma’daki Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı’nda gerçekleşti.

Conte, söz konusu toplantının hükümete kripto paralar ve Web3 teknolojisi hakkında bilgi vermek için de yapıldığını söyledi ve Roma’nın bu alanda daha fazla regülasyon getirmeye hazırlandığına işaret etti.

Mevcut durumda İtalya’nın kripto para ve bu sektörün vergilendirilmesi alanındaki regülasyonları yetersiz görülüyor.

İtalya’nın hukuk sistemi halen kripto paralar için genel bir tanım içermiyor. Ancak ülkedeki bazı mahkemeler geçmişte bazı tokenleri “finansal enstrüman” olarak tanımıştı.

Binance’in bu son adımı, geçtiğimiz yıl İtalya’nın piyasa denetleyicisinin kripto para borsasının ülkede operasyon yürütmek konusunda yetkisiz olduğunu iddia etmesinden bir yıl sonra gerçekleşti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu