Kripto HaberleriBorsaBinance'ten Yeni Platform Açıklaması: Bu Ülkeye Artık Hizmet Vermeyecek!

Binance’ten Yeni Platform Açıklaması: Bu Ülkeye Artık Hizmet Vermeyecek!

Kripto para borsası Binance, yaptığı açıklamasında yerel düzenleyicilere uyum sağlayabilmek için bu ülkede faaliyetlerini durduracak.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para borsası Binance, Japonya’da ikamet edenler için özel olarak tasarlanmış yeni bir platform başlatma planlarını açıkladı.

Şirket, Japonya’da ikamet edenler için mevcut hizmetlerin 30 Kasım 2023 tarihinde sonlandırılacağını duyurdu.

Binance, Japonya’da Yerel Borsa Kuruyor

Bu hamle, Binance’in yerel düzenlemelere uymayı ve Japon kullanıcılara hizmet vermeye adanmış yerel bir borsa kurmayı amaçlamasıyla birlikte geldi.

Yeni platformun bu yaz hayata geçirilmesi planlanırken, daha fazla ayrıntı ve kesin lansman tarihi önümüzdeki aylarda duyurulacak.

Yeni yerel platforma geçişin bir parçası olarak Binance, Japonya’da ikamet eden müşterilerine küresel platformdaki mevcut hizmetlerin 30 Kasım 2023’te durdurulacağını bildirdi. Ancak, kullanıcılar KYC (Müşterini Tanı) olarak bilinen yeni bir kimlik doğrulama süreci aracılığıyla yeni platforma geçiş yapma fırsatına sahip olacak.

İlgili Haber
Beklenen Altcoin Airdrop'u Geliyor: Geliştiriciler Katılabilmek İçin Gerekeni Açıkladı!

Japonya’da ikamet eden kullanıcıların KYC’yi tamamlamaları için gereken geçiş bağlantısı 1 Ağustos’tan 30 Kasım 2023’e kadar kullanıma sunulacak.

Sorunsuz bir geçişe olanak sağlamak için Binance, kademeli kısıtlamalar ve geçiş sürecine ilişkin ayrıntılı bir program sundu. 26 Mayıs 2023’ten itibaren Japonya’da yerleşik kullanıcılar artık global platformda yeni türev hesaplar açamayacak.

Ardından, 9 Haziran 2023 tarihinde opsiyon ve BLVT (Binance Kaldıraçlı Token) alım satımlarına kısıtlamalar getirilecek. Kullanıcılar yeni pozisyonlar açamayacak ya da artıramayacak ve bekleyen tüm emirler iptal edilecek.

1 Ağustos 2023 itibariyle, Japonya’da ikamet eden kullanıcıların KYC’yi tamamlamaları için geçiş bağlantısı erişilebilir hale gelecek. Yeni yerel platformda spot ticaret için mevcut olan tokenler 30’dan fazla token içerecek olup kesin liste değişiklik gösterebilecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay