Haberler

Binlerce Bitcoin Madencisi Cihazlarını Kapattı!

Binlerce Bitcoin madencisinin dün gece saatlerinde madencilik cihazlarını kapattığı biliniyor.

Özellikle yüksek enerji faturalarının geldiği ülkelerde az kazanç elde eden Bitcoin madencileri artık hiçbir koşulda kazanç elde edemeyeceklerinin bilinci ile hareket ediyor. Ellerindeki az sayıda cihazı kapatma kararı alan madenciler, bundan sonra yollarına Bitcoin madenciliği ile devam etmeyeceklerini, tam tersi farklı madencilikler ile devam edeceklerini belirtiyor.

Bitcoin halvingi dolayısı ile özellikle bazı madenciler Satoshi’ye kızarken, bazıları ise kripto para birimlerinin kısa süre içerisinde değerini korumasının ve uzun vadede bunu sürdürebilmesinin tek yolunun blok ödülü yarılanması ve sınırlar olduğuna değiniyorlar.

Madencilerin cihazlarını kapatmış olmasının yatırımcılara herhangi bir etkisi olup olmayacağı konusunda da soru işaretleri mevcut.

Bitcoin madencisi sayısının gelecek 14 hafta içerisinde düşüşe geçmesi, ardından ise kalan madencilerin yollarına devam etmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu