Bitcoin

Bir Devlet Başkanı Daha Bitcoin’e (BTC) Sıcak Baktığını Açıkladı

Arjantin Devlet Başkanı, Bitcoin'e olumlu yaklaşıyor.

Arjantin Başkanı Alberto Fernandez, yaptığı en güncel açıklamada lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) de dahil bütün kripto para birimlerine yönelik desteğini ortaya koydu.

Başkan, yeni gelişmekte olan varlık sınıfının geride kalması için hiçbir sebep olmadığını ve bunun incelenmesi gerektiğini vurguladı.

Arjantin Başkanı, Bitcoin Yanlısı mı?

Fernandez, Caja Negra’ya yaptığı açıklamasında aslında kendisine gelen bir soruya yanıt verdi. Merkez bankası destekli dijital para birimleri hakkında ne düşündüğü sorulan başkan, net bir açıklama yapmaktan kaçınsa da bunlara “hayır” demek için yeterince sebep olmadığını ifade etti.

El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesi sorusuna da yanıt veren Başkan, şu an için bunların enflasyona karşı etkili olduğunun söylendiğini not etti ancak net bir ifade kullanmadı. Fernandez buna rağmen ise Bitcoin ve CBDC’lere sıcak baktığını net bir şekilde ortaya koydu.

Fernandez, açıklamasının devamında ise Bitcoin’in enflasyona karşı bir araç olarak kullanılabileceğini belirterek buna çok daha sıcak baktığını açıkladı.

Yine de kripto para sektörünün ilk yıllarında olmasından dolayı buna dikkatle yaklaşmak gerekildiğini belirten Fernandez, birçok insanın endişeli olduğunu da belirtti.

Ülke başkanı tarafından yapılan bu olumlu açıklamalara rağmen Arjantin Merkez Bankasının ise aynı fikirde olmadığı biliniyor. Arjantin Merkez Bankası Başkanı Migeul Pesce kısa süre önce yaptığı açıklamasında kripto para sektörüne genel bir yasak getirilebileceğini belirtmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Dooge ne oldu bilen varmı yerinde sayıyor diğer dijital paralar fırladı elon musk nerdesin merakla bekliyoz


Başa dön tuşu