HaberlerKripto Para

Bir Günde 20 Milyar Dolar Kayıp

Bitcoin fiyatının daha fazla gerilemesi sonucunda ortaya çıkan boşluk, elde bulunan yatırımların satışı sonucunda piyasa hacmi 20 milyar dolar birden geriledi. Gerileme sonucunda kripto para piyasası hacmi toplam 275 milyar dolar seviyesine düştü. Mevcut yatırımcının elinde bulunan yatırımları satması, yeni yatırımcının ise yatırım yapmaya çekinmesi ile artış göstermeyen Bitcoin, piyasa hacminin düşmesine sebep olan asıl etken olarak gösterildi.

Bir süre daha düşüş yaşaması beklenen Bitcoin fiyatının düşüş sonucunda kripto para piyasası hacmine de yakından yansıyacak olduğu son durumdan sonra rahatlıkla görülebilir durumda. Kripto para piyasası hacminde yaşanan her düşüş kripto paraların itibar ve durumunu zedelerken, yatırımcının da piyasanın az bir hacme sahip olmasından dolayı geri çekilmesine neden olmakta.

Piyasa Geriliyor

Bitcoin dolayısı ile piyasa hacminde yaşanan gerilemelere normal gözü ile bakılıyor. Sürekli olarak piyasa hacminde yaşanan gerilemelerin etkisinin ne zamana kadar devam edecek olduğu ve ne kadarlık bir piyasa hacmine kadar gerileme yaşanacak olduğu merak edilirken, piyasa hacminin 275 milyar dolar seviyesinde olması endişeleri daha fazla arttırmakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu