Borsa

Bir Kripto Para Borsası Daha Hacklendi: Kaç Milyon Dolar Çalındı?

LCX kripto para borsası hacklendi!

Kripto para sektörü şu sıralar oldukça karamsar bir dönemden geçiyor ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile diğer kripto paralar ciddi düşüşler yaşıyor.

Bitcoin fiyatının düşüşü yatırımcıları zaten karamsar bir havaya soksa da buna ek olarak bir kripto para borsasının kullanıcıları çok daha kötü duruma düşmüş gibi gözüküyor.

LCX Kripto Para Borsası Hacklendi

Lihtenştayn merkezli kripto para borsası LCX, yayınlanan uyarı ve atılan tweetler sonrasında hacklendiklerini doğruladı.

LCX, sıcak cüzdanlarından birisinin hacklendiğini doğrulayarak bütün çekme ve yatırma işlemlerini durdurduklarını ifade etti.

Hack ilk olarak blockchain güvenlik şirketi PeckShield tarafından tespit edildi. LCX kripto para borsasının sıcak cüzdanında yer alan ERC-20 tokenleri, bilinmeyen ve yeni oluşturulan bir Ethereum cüzdanına transfer edilince olay ortaya çıktı.

PeckShield uyarısından sonra LCX kripto para borsası da durumu Twitter’dan duyurdu ve çoğunlukla ETH, USDC ve LCX çalındığını aktardı.

Saldırganın cüzdan adresi de paylaşılırken LCX’in toplamda 6,8 milyon dolarlık bir kayıp verdiği belirtilmekte. Saldırganlar yukarıdaki tokenlere ek olarak küçük miktarlarda SAND, QNT, LINK, ENJ ve MKR transferleri de yapmış.

En büyük vurgun 3,4 milyon dolar ile USDC, devamında 2,2 milyon dolar ile LCX ve son olarak 500.000 dolar ile ETH olarak gözüküyor. LCX şu an çalınan fonlarla ilgili ise bir açıklamada bulunmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmet

Bu işlere ilk girdiğim günlerden beri bu sektörün bankacılık sektöründen çok daha güvenli olduğu sürekli söyleniyor ama aynı şekilde bu hackleme olaylarınında nedense ardı arkası kesilmiyor. Madem kullanıcılar kripto varlıklarını alıp satabilmek için borsalara gebe, o zaman bu işin güvenliğide yok demektir.


Başa dön tuşu