HaberlerKripto Para

Bir Kripto Para Platformu İlk Kez Dünya Devi Bankaların Desteğini Alacak!

State Street'in ardından BNY Mellon da Pure Dijital'e destek vereceğini açıkladı.

21. yüzyılın en büyük getirilerinden biri kuşkusuz dijital dünyanın her adımda hayatımızı biraz daha etkiliyor olması. Bu değişimin en büyük yansıması ise dijitalleşme yarışındaki bankalarda görülüyor.

Konuyla ilgili en son gelişme ise ABD’nin en eski ve dahası dünyanın en büyük custody bankası olan BNY Mellon’dan geldi. Amerikan devi banka, Londra merkezli “Pure Digital” isimli kripto para ticareti sunan platformu destekleyeceğini açıkladı.

Üstelik söz konusu platformu destekleme kararı alan tek banka BNY Mellon da değil. Bir diğer Amerikan devi olan ve yaklaşık 230 yıllık geçmişe sahip olan State Street de bir süre önce Pure Digital’e destek vereceğini açıklamıştı.

3.1 trilyon dolarlık varlık kapasitesiyle dünyanın önde gelen bankaları arasında yer alan State Street’in Ardı ardına gelen bu destekleme kararını önemli kılansa Pure Digital’in bankalar tarafından destek gören ilk kripto para platformu olması.

Kripto alım satımı haricinde müşterilerine farklı hizmet türleri de sunan söz konusu platformun sadece bu iki bankadan değil, ismi açıklanmayan 4 bankadan daha destek aldığı biliniyor.

Bu Danışıklı Bir Dövüş

Şu bir gerçek ki kripto paraların bankalara ihtiyacı olduğu kadar bankaların da da değişen dünya düzeninde rakiplerini ekarte edebilmek için kripto paralara ihtiyacı var.

Konuyla ilgili açıklama yapan Pure Digital’ın kurucu ortaklarından Campbell Adams da şirket olarak aynı safta olduklarını belirterek kripto para piyasalarının bankalara ihtiyacı olduğunu ancak bu şekilde gelişim kaydedebileceklerini ifade etti.

Platformun CEO’su Lauren Kiley ise kripto varlıklara gösterilen ilginin giderek arttığını ve bu tür desteklerin kripto paraları daha stabil ve olgun varlıklar haline getirdiğini belirtti.

İlklerin İlki Bitcoin Olacak!

İlk işlemini bir hafta içerisinde gerçekleştirmesi beklenen Pure Digital ilk işlemini Bitcoin ile yapacak. Öte yandan State Street ve BNY Mellon’un kripto ticareti haricinde de müşterilerine farklı hizmetler sunması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
memco

sakın tlm almayın


Başa dön tuşu