HaberlerKripto Para

Yatırımcılar Dikkat! – Bir Ledger Cüzdan Kullanıcısı Kötü Amaçlı Bir Yazılımın Kurbanı Oldu

Kötü amaçlı yazılım yüzünden 16.000 dolarlık zarara uğradı.

WizardofAus, bugün attığı tweetle 16 bin dolarlık zarara uğradığını dile getirdi ve kullanıcıları Chrome’daki zararlı yazılıma karşı uyardı. Söz konusu yazılımın Ledger’in ürünü olmadığını söyleyen WizardofAus’un iddiası Ledger tarafından da doğrulandı. Şirket, ilgili uygulamanın kendileriyle alakası olmadığını belirtti.

Cüzdanında 600 Zcash bulunduğunu iddia eden WizardofAus, yaklaşık olarak 16 bin dolarlık bir kaybı olduğunu ifade etti. WizardofAus’un yaşadığı talihsiz olay birçok kullanıcıya örnek teşkil edecek nitelikte. Öyle ki kullanıcıların kripto paralarla ilgisi olduğunu düşündükleri her programı sorgulamadan indirmeleri emsal teşkil eden bu olay gibi sonuçlanabilir.

WizardofAus, kripto kullanıcılarını bu tür durumlara karşı uyanık olmaya davet etti ve olası riskleri ortadan kaldırmak adına neler yapılabileceğini açıkladı:

Öncelikle, hangi uzantıları yüklediğinize çok dikkat edin. Eğer yapabiliyorsanız kripto uygulamalarınız için ayrı bir makine kullanın…

Bilindiği gibi kısa bir süre önce kötü amaçlı bir javascript yazılımı yüzünden birçok Ethereum kullanıcısı mağduriyet yaşamıştı. WizardofAus’un da dediği gibi kripto kullanıcılarının bu tür konularda temkinli olmasında yarar var.

İlgili Haber
Ethereum Cüzdan Eklentisinin Birçok Kullanıcı Verilerini Çaldığı Ortaya Çıktı!

Ülkemizde de birçok kişinin risk altında olduğu ifade edilirken yatırımcılar; 2 aşamalı doğrulamayı kullanması, ortak WIFI’lerde işlem yapmaması, işlem yaptığı bilgisayara sık sık virüs taraması yapması, sistem güncellemelerini hızlı bir şekilde yapması ve bilmediği programları kullanmaması gibi konularda uyarılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu