Kripto HaberleriAltcoinBir Platform Daha Hack Kurbanı Oldu! 8 Milyon Dolar Değerinde BNB ve...

Bir Platform Daha Hack Kurbanı Oldu! 8 Milyon Dolar Değerinde BNB ve Ethereum Çalındı!

Kripto para cüzdanı BitKeep saldırıya uğradı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2022 yılının bitmesine az bir süre kala kripto para sektöründeki hack olayları hala devam ediyor.

Pek çok altcoin projesi ve kripto platformu dışında merkezsiz finans (DeFi) sektörü de bu yıl sık sık hack olaylarıyla gündeme geldi.

Son olarak da Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, kripto para cüzdanı BitKeep’in siber saldırıya uğradığını açıkladı.

Bazı BitKeep cüzdan kullanıcılarının platformdaki fonlarının çekildiğini bildiren PeckShield, çalınan toplam miktarın yaklaşık 8 milyon dolar olduğunu belirtti.

PeckShield kullanıcıların çalınan varlıklarının arasında Binance Coin (BNB) , Ethereum (ETH), Tether (USDT) ve DAI dahil olmak üzere pek çok kripto varlığın olduğunu söyledi.

PeckShield, çalınan kripto paraların dağılımını da belirtti. Buna göre; 5,4 milyon USDT, 196 bin DAI, 4,373 BNB, 1.233 ETH çalındı.

Saldırganların çaldıkları kripto paraların büyük çoğunluğunu BNB Chain’e taşıdığı belirtildi.

Bu saldırıyı doğrulayan BitKeep ekibi Telegram üzerinden şunları söyledi:

“Sevgili BitKeep kullanıcıları, ekip tarafından yapılan ön incelemenin ardından, indirilen bazı APK paketlerinin bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildiğinden ve bilgisayar korsanları tarafından yerleştirilen kodla yüklendiğinden şüpheleniliyor.

Paranız çalınırsa, indirdiğiniz veya güncellediğiniz uygulama ele geçirilmiş bilinmeyen bir sürüm (resmi olmayan yayın sürümü) olabilir.

Şimdi, kullanıcı fonlarının güvenliği için, APK sürümünü indirdiyseniz, lütfen fonları başka bir resmi mağazadan (App Store veya Google Play) indirilen cüzdana aktarın.

Ayrıca yeni oluşturulan cüzdan adresini kullanmanız tavsiye edilir, apk üzerinden oluşturduğunuz adres bilgisayar korsanlarına sızdırılabilir.”

BitKeep ekibi ayrıca Binance yetkilileriyle bağlantıya geçerek fonların dondurulması için çağrıda bulundu. BitKeep yetkilileri, ayrıca saldırıda kendilerinin kusurlu olduğu tespit edilirse kullanıcıların zararlarının tazmin edileceğini söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay