Kripto HaberleriAltcoinBir Şirket Daha İflas Etti, Etkisini Bu Altcoinin Fiyatında Düşüşle Gösterdi!

Bir Şirket Daha İflas Etti, Etkisini Bu Altcoinin Fiyatında Düşüşle Gösterdi!

Takip et

Maple Finance’in altcoini Maple (MPL), Orthogonal Trading’in Maple Finance protokolündeki 31 milyon dolarlık kredisinde temerrüde düştüğünün ortaya çıkmasının ardından Pazartesi günü düşüşe geçti.

Maple Finance’e 31 Milyon Dolar Borçlu Olan Şirket İflas Edince Altcoinin Fiyatı Düştü

Maple Finance havuz temsilcilerinden M11 Credit, dün Orthogonal Trading’e bir temerrüt ihtarı göndererek şirketin 31 milyon dolar tutarında ödenmemiş borcu olduğunu ve bu borçları ödeyemeyeceğini iddia etti.

M11 Credit, ilgili taraflara kredi vermek için Maple Finance’in hizmetlerini kullanıyor. Maple Finance, teknik hizmetler sağlamak dışında kredi verme sürecine dahil değil.

Platformun MPL altcoini gelişmelerin üzerine değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda 5.23 dolardan işlem görüyor. Token son 24 saatte %26.44 düşüş yaşadı.

MAPLE altcoin fiyatındaki düşüşü gösteren 5 günlük grafik.

Orthogonal Trading, tüm protokoldeki aktif kredilerin yaklaşık %30’unu temsil eden 36 milyon doları temerrüde düşürdü. Söz konusu fonun varlıkları kısa bir süre önce FTX’in batmasıyla birlikte içeride sıkışıp kalmıştı.

Yapılan bir açıklamaya göre Maple Finance, hem bir kripto para hedge fonu hem de bir kredi işi yürüten ana kuruluş olan Orthogonal Trading ile tüm bağlarını kopardı.

İlgili Haber
Coca-Cola İşbirliğini Duyurdu, Bu Altcoinin Fiyatı Yükseldi!

Maple Finance, Orthogonal Trading’i platformda borçlu, Orthogonal Credit’i ise temsilci olarak kaldıracak ve borç verme havuzlarını kapatacak.

Ödemeleri aksatmak ya da tamamen temerrüde düşmek, özellikle bugünlerde kriptoda alışılmadık bir durum değil; ancak alışılmadık olan, M11 ve Maple’ın her ikisinin de Orthogonal’ın yükümlülüklerinin kapsamını yanlış beyan ettiğini iddia etmesi.

M11’e göre Orthogonal Trading, FTX’e yalnızca sınırlı bir şekilde maruz kaldığını açıklamıştı, ancak bu hafta sonu şirket M11 ve Maple Finance’i kayıplarının daha önce açıklanandan çok daha büyük olduğu konusunda bilgilendirdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları