BitcoinHaberler

Bir Siyah Kuğu Bitcoin’in Geleceğini Karartabilir Mi?

Parallax Digital'in CEO'su Robert Breedlove'un açıklamalarını aktardık.

Kitco News’e konuşan Parallax Digital’in CEO’su Robert Breedlove Bitcoin’in geleceğine ilişkin endişelerini paylaştı.

Siyah Kuğu

Bitcoin’in insanlık tarihindeki en güvenli bilgi işlem ağı olduğunu kabul eden CEO, potansiyel bir “siyah kuğu” olayının ona ciddi zararlar verebileceğini söyledi.

Bu konuda belirli bir olaydan söz etmenin zor olduğunu ifade eden Breedlove, hash oranını kökten azaltacak herhangi beklenmeyen bir olayın Bitcoin’in geleceğini karartacağını söyledi.

Çin’in Bitcoin madenciliğine yönelik yasakları sonrası hash oranındaki ve fiyattaki düşüşü hatırlatan CEO, Bitcoin’in yasaklanma risklerinden kurtulduğunu ifade etti. Zira Breedlove’a göre Çin’in durduramadığı bir şeyi başka hiçbir ülke durduramaz.

Riskler

Bitcoin’e yönelik riskleri değerlendiren Breedlove, kozmolojik ve elektromanyetik darbelerin potansiyel tehditler olduğunu söyledi.

Breedlove, hash oranını etkileyebilecek çevresel etkilerin yanı sıra regülasyonların da Bitcoin’in geleceğini tehdit ettiğini ifade etti. 1930’larda ABD’de altının yasaklandığını hatırlatan Breedlove, benzer bir uygulamanın Bitcoin için gelmeyeceğinin garantisi olmadığını söyledi.

5 Trilyon Dolar

Tüm bu tehditlere rağmen Bitcoin’in merkezi olmayan yapısı ve taşınabilirliğine dikkat çeken CEO, Bitcoin’in üstün bir teknoloji olduğunu belirtti.

2022 yılında piyasa değerinin bir kısmını kaybetmiş olsa da Breedlove’a göre Bitcoin önümüzdeki 5 yıl içerisinde 5 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşabilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmet

Temmuz 2025te gerçekleşmesi beklenen güneş fırtınası buna örnek olabilir. Mayıs 2025te bankalarda dahil tüm dijital varlığımı nakde dönüştürüp ağustos sonuna kadar nakitte kalmayı düşünüyorum. 100yıllık döngüler halinde gerçekleştiği düşünülen bu olay en son yaşandığında teknoloji henüz gelişmediği için insanlığa pek bir zararı olmamış ancak tüm elektrik telgraf hatları cayır cayır yanmış. Aynı şeyi hassas bilgisayar ve asics cihazlarada yapmayacağının hiç bir garantisi yok.


Başa dön tuşu