BitcoinHaberler

Bir Ülke Daha Bitcoin Ticaretini Serbest Bırakacak!

Kripto paralara yönelik benimseme giderek artıyor.

Yatırımcıların kripto paralara artan ilgisi devletlerin bu alandaki yasakları gevşetmesine ve kripto paralara bir fırsat vermesine ön ayak oluyor.

2021 yılında dünya çapında geniş bir benimsenme oranına ulaşan kripto paralara yönelim her geçen gün artıyor. Öyle ki bazı ülkelerde kripto paraların hali hazırda yasak olması dahi pilot uygulamaların önüne geçemiyor.

Son olarak Kazakistan’dan iyi haberler geldi. Hali hazırda ülkede Bitcoin ve kripto paraların dolaşımı yasak. Ancak yerel haber kaynaklarına göre başlatılması planlanan ve 1 yıl sürecek olan pilot uygulama ile kripto para borsaları ile bankalar arasında bir köprü kurulacak. Bu uygulama sayesinde Kazak vatandaşlar, Bitcoin’e yatırım yapıp, onu borsada sattıktan sonra kişisel banka hesaplarına çekebilecekler.

Kazakistan merkezli blockchain dernekleri uygulamanın çok iyi bir adım olduğunu ve Kazakistan ekonomisine büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Proje kapsamında hangi bankaların ve kurumların anlaşma yapacağı şimdilik bilinmezken, bu pilot uygulama sayesinde Kazakistan hükümeti de kripto para birimlerini ve oluşturacağı riskleri ilk elden deneyimleyip yol haritasını buna göre çizme fırsatı elde edecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu