Kripto HaberleriHaberlerBir Ülke Daha Kripto Paralar İçin Yasal Düzenleme Çalışmalarına Başladı!

Bir Ülke Daha Kripto Paralar İçin Yasal Düzenleme Çalışmalarına Başladı!

Takip et

Vietnam Başbakan Yardımcısı Le Minh Khai, ülkenin Maliye Bakanlığını Bitcoin ve kripto paraları düzenleyecek yasal bir çerçevenin uygulanması için araştırmalar yapmakla görevlendirdi.

Vietnamlı Yetkililer Kripto Para Düzenlemesi İçin Kolları Sıvadı

Ülkenin yerel haber kaynaklarından biri olan Vietnamnet’te yer alan habere göre bakanlık, kripto paraların yönetimi için gerekli yasal değişiklikler ve yeni yasaların yapılması için gereken hukuki belgeleri belirleyecek.

Söz konusu araştırma, Adalet, Bilgi ve İletişim bakanlıklarının yanı sıra Vietnam Devlet Bankası ile birlikte yürütülüyor.

Bu son gelişme, Vietnam Merkez Bankasının 2017’de Bitcoin ve diğer kriptoların bir ödeme aracı olarak kullanılmasını yasaklamasının ardından ülkenin dijital varlıkları yeniden resmi olarak tanıma yolundaki bir diğer adımı olarak kaydedildi.

2017 yılının Ağustos ayında Vietnam’ın o zamanki başbakanı olan Nguyen Xuan Phuc, 1255. Karar olarak adlandırılan bir yasa yayınlamış ve dijital varlıklar için bir yasal çerçeve oluşturmayı amaçlamıştı.

Vietnam, gerçekleştireceği son araştırma ile birlikte ülkede kripto paraların diğer varlıklar ile ilişkisini inceleyecek ve yasal çerçevenin uygulanması için gerekli zaman dilimini belirleyecek.

Ülkede daha önce de bu alanı düzenlemek için birtakım adımlar atılmış fakat bir sonuca ulaşılamamıştı.

Bununla birlikte şimdiye kadar Vietnam hükümeti kripto para ticaretini hiç yasaklamadı ve vatandaşlarının kripto varlık sahibi olmasına da izin veriyor. Ülkede kripto sahibi olmak, ticareti yapmak ve kullanmak için gerekli yasal çerçeve eksik olsa da Vietnam halkının toplam nüfus olarak kripto teknolojisini benimseme oranı dünya geneliyle kıyaslandığında son derece yüksek görünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 YORUMLAR

guest

2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Naimtr

Bizi ülkemiz başı çekiyor sanırım kısa vadeli kar veren fırsatları değerlendirmek gerekli chz. Y.t.d.

A.N.O.N.İ.M 22

Bu gece tek yeşil sanırım chz. 30 saat civarı bir gelişme haberi vardı.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları