Haberler

Bir Ülke Daha Kripto Paraları Denetleyeceğini Duyurdu!

Nijerya yönetiminden yeni adım.

Nijerya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından konu ile ilgili yayınlanan raporda, ülkede bundan sonra kripto para birimlerinin denetlenecek olduğu açıklandı. Yapılan açıklamaya bakıldığı zaman tam olarak nasıl denetim yapılacağı açıklanmış gibi görünmüyor.

Denetimlerin özellikle kripto para birimi borsalarına dönük belirli süreler içerisinde yapılması beklenirken, yapılacak olan denetimlerden ötürü kullanıcılara veya borsalara usulsüz işlemler tespit edilmesi halinde nasıl cezalar verilecek olduğu açıklanmadı.

Nijerya, özellikle son yıllarda ekonomik olarak yaşanan zorluklara bir yenisinin eklenmesi üzerine daha fazla sıkı denetim uygulamaya başlarken, Afrika ülkesinin kripto para birimlerini yasaklamak gibi bir hamlesi bulunmuyor. Ancak bu denetimlerin ülkede kripto para suçlarını azaltması da pek beklenmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu