BitcoinHaberlerKripto Para

Bir Üniversite Daha Müfredatına Bitcoin’i Ekliyor!

Cincinnati Üniversitesi Bitcoin ve kripto para dersleri verecek.

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimleri ülkeler tarafından kabul edildikçe ve kullanımı artmaya devam ettikçe hayatımızdaki yerleri de sağlamlaşıyor.

Bu bağlamda ABD’nin Ohio eyaletindeki Cincinnati Üniversitesi müfredatının bir parçası olarak Bitcoin ve kripto paraları ekledi.

Cincinnati yerel haber ajansı WLWT’nin haberine göre, Cincinnati Üniversitesi öğrencilerine BTC ve kripto para birimleri gibi yeni finansal teknolojiler hakkında eğitim programı başlatacak.

Haberde Bitcoin eğitim programının uzun zamandır destekçisi olan Dan Kautz ve Woodrow (Woody) Uible tarafından finanse edildiği belirtildi.

Bu programlar hakkında yorum yapan Cincinnati Üniversitesi’nden öğretim görevlisi Dean Marianne Lewis şunları söyledi:

“Dan ve Woody sayesinde öğrencilerimiz Bitcoin ve kripto para birimleri gibi yeni finansal teknolojiler hakkında deneyimsel eğitim alacaklar.

Öğrencilerimiz, BTC ve kripto para birimlerini nasıl yöneteceklerini ve bu tür dijital varlıkların ekonomimizi nasıl etkilediğini öğrenecekler.

Bu tarz bir eğitim programıyla Cincinnati Üniversitesi, bölgesel lider olmasının yanında ulusal olarak da en iyi üniversiteler arasında yer alacak.”

Cincinnati Üniversitesi dışında geçtiğimiz haftalarda Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey ve ünlü rapçi Jay-Z de, Mary Houses sakinlerine yönelik bir Bitcoin eğitim programı başlattıklarını açıklamıştı.

İlgili Haber
Bitcoin Akademi Başlıyor: Bitcoin ve Kripto Para Nedir?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu