BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin Akademi Başlıyor: Bitcoin ve Kripto Para Nedir?

Jack Dorsey ve JAY-Z Bitcoin Akademi'yi duyurdu.

Bitcoin (BTC) ve kripto para çılgınlığı dünyanın her yerine yayılmaya devam ederken, kriptonun tam olarak ne olduğu, nasıl kullanıldığı ve işlevleri konusunda büyük bir bilgi boşluğu bulunuyor.

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey, bugün yaptığı açıklamada ünlü rapçi JAY-Z ile birlikte JAY-Z’nin büyüdüğü New York’un Brooklyn’daki Marcy Houses sakinleri için bir “Bitcoin Academy” eğitim programı başlatacaklarını duyurdu.

Finansal okuryazarlığı öğretmeyi amaçlayan Bitcoin Akademisi, “Para nedir?, Blockchain nedir ? kripto para ve Bitcoin nedir?” soruları da dahil olmak üzere kripto para adına her türlü soruyu cevaplayacak.

Eğitim programı 22 Haziran’da başlayacak olup, bir dizi çevrimiçi ve yüz yüze dersten oluşacak. Program Eylül ayı başına kadar haftada iki akşam olacak şekilde ücretsiz olarak yürütülecek.

Block ve Jay-Z’nin dışında ünlü rapçinin annesinin başkanlığını yürüttüğü Shawn Carter Vakfı, Bitcoin eğitimlerine finansman konusunda katkıda bulundu.

Jay-Z’nin annesi Gloria Carter yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kimse gelişen ve büyüyen teknolojilerin dışarısında veya gerisinde kalmamalı.

Uzun yıllar ailemi büyüterek geçirdiğim Marcy sakinlerine finansal alanda özellikle de Bitcoin üzerine verilecek eğitimi getirmek için Block ve Jack Dorsey ile yapılan ortaklığı gerçekten takdir ediyorum.

Herkese, kendilerine ve ailelerine bakmak için bilinçli finansal kararlar verme yetkisi verilmelidir.”

Bitcoin Akademisi JAY-Z ve Jack Dorsey’in ilk ortak projesi değil. 2021’de ikili Afrika ve Hindistan’da Bitcoin gelişimini finanse etmek için bir bağış kampanyası başlatmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel Nazare

Umarım Türkiye bu treni kaçırmaz.. Gerçi Türkiye de bitcoin alıp satan her kimse hâlâ torbacı muamelesi görüyor…🤣


Başa dön tuşu