blank
Haberler

Birleşik Arap Emirlikleri’nde kripto para borsası kuruluyor

Birleşik Arap Emirlikleri, ilk ve tek kripto para borsasını açmaya hazır.

Birleşik Arap Emirlikleri, yakın zaman içerisinde ilk ve tek kripto para borsasına kavuşmak için gün saymaya başladı. Bitcoin almak isteyenlerin sürekli olarak farklı yöntemler kullanmak zorunda kaldığı Birleşik Arap Emirlikleri’nde kripto para sahibi olmak son derece zor hale gelirken, bu konuda atılan adımların ise sonucu olarak yakın zamanda ülkede borsa açılması ile son bulabilecek olduğu ortaya çıktı. Birleşik Arap Emirlikleri’nden yapılan açıklamada, kripto para borsası açılışının kısa bir süre içerisinde gerçekleşecek olduğu, bu konuda gerekli yasal adımların atıldığı ve izinlerin alındığı, kısa bir süre içerisinde ise herkesin yararlanabilecek olduğu üzere yeni ve tek kripto para borsasının aktif olarak ülkede hizmet vermeye başlayacak olduğu açıklandı.

Yasal olarak ülkede kripto paraların yasak olmaması ve zengin bir ülke olmasından dolayı son derece fazla talep gelebilecek olması ve yatırım oranlarının belki de milyarlarca dolar seviyelerini geçebilecek olduğu ülkede, kurulacak olan borsanın dünya çapında işlem hacmi olarak günlük 1 milyar dolardan daha fazla işlemi yönetebilecek olduğuna inanlar var.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu