Kripto HaberleriHaberlerBirleşik Devletler: Federal Çalışanlar Dijital Varlıklarını Bildirmeli

Birleşik Devletler: Federal Çalışanlar Dijital Varlıklarını Bildirmeli

Takip et

US Office of Government Ethics (OGE) federal kılavuzu ABD’li federal eyalet çalışanları dahil olmak üzere tüm devlet bünyesinde çalışanların dijital varlıklarını bildirmesini zorunlu kılıyor. Gizlilik, insan hakları ve kişisel güvenlik konularında dünyada sayılı ülkeler arasında ilk sırada bulunan ABD’nin bu kararı ise ülkede tartışmaları beraberinde getirecek. Washington’ın bu kararı almasının arkasında yatan sebebin federal çalışanların yaptırım uygulanan İran ve Rusya benzeri ülkeler dolayısı ile olabildiği tahmin edilebilir.

Federal çalışanların dijital varlıklarını bildirsin veya bildirmesin zaten ne kadar açık edilmese bile tüm ABD‘lilerin bu tür yatırımlarından haberdar olabilecek güçte olan istihbarat ajanslarının istekleri zaman bir ABD’li veya başka ülkeden bir kişinin ne kadar dijital varlığı olduğuna rahatlıkla ulaşabilecek olduğu gerçeği pek zor değil.

1000 ve 200 Dolar Önemi

Federal çalışanların 1000 dolar ve üzerinde olan dijital varlıklarını bildirmesi zorunlu tutulurken, mevcut yatırımlardan 200 dolar ve üzerinde kazanç sahibi olunması durumunda da bildirilmesi gerekli. Federal çalışanların dijital yatırımlarını bildirip bildirmeyecek olduğu konusunda ise ABD’nin güvenlik sistemlerine en üst düzeyde güven duyulması ve kişisel güvenliğin daha üst düzeyde olabilmesini başarmak adına yetkililere ne kadar yatırımları olduğunu bildirecek oldukları tahmin ediliyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları