Kripto HaberleriAltcoinBirleşmiş Milletler (BM), Bu Altcoin ile İşbirliği Yapacağını Açıkladı!

Birleşmiş Milletler (BM), Bu Altcoin ile İşbirliği Yapacağını Açıkladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Mültecilere yardım etmek ve onları korumakla görevli bir BM kuruluşu olan Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), devam eden Rus işgalinden etkilenen Ukraynalılara nakit para dağıtmak için Stellar (XLM) altcoini tabanlı bir blok zinciri çözümü başlatıyor.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ile Stellar (XLM) Altcoin Ağı İşbirliği Yapacak

Uluslararası Kurtarma Komitesi (IRC) ve Stellar Development Foundation (SDF), Ukrayna’da blok zinciri destekli bir nakit ödeme sisteminin pilot uygulamasını yapmak üzere ortaklık kurdu.

Stellar Aid Assist adı verilen pilot uygulama, USD Coin (USDC) kullanarak yardım fonlarını zor durumdaki bireylere ulaştırmak için Stellar blok zincirini kullanıyor.

Sistem, kullanıcıların fonları güvenli bir şekilde almasına, depolamasına ve taşımasına olanak tanıyor ve geleneksel yöntemlere kıyasla daha verimli ve şeffaf bir yardım dağıtma yöntemi sunuyor.

İlgili Haber
Stellar (XLM) Yeni Bir İşbirliğinin Duyurusunu Yaptı!

Ortaklığın geleceği hakkında yorum yapan SDF CEO’su ve Genel Müdürü Denelle Dixon şunları söyledi:

“SDF’deki misyonumuz, küresel finansal sisteme eşit erişim sağlamak, insanlara bulundukları yerde ve en çok ihtiyaç duydukları anda ulaşmak için teknolojiyi kullanmaktır. Bu nedenle Uluslararası Kurtarma Komitesi ile ortaklık kurmaktan ve birlikte Stellar Aid Assist ile Stellar ağında yardım dağıtımının geleceğine öncülük etmekten gurur duyuyoruz.”

Bu pilot uygulama, teknik çözüm sağlayıcısı olarak hizmet veren Birleşmiş Milletler Uluslararası Bilgi İşlem Merkezi (UNICC) ile işbirliği içinde gerçekleştirilecek ve kullanıcıların kripto para ağı üzerinden anında ve güvenli bir şekilde para göndermelerini sağlayan Stellar tabanlı bir ürün olan Stellar Aid Assist’ten yararlanacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay