fbpx
HaberlerKripto Para

Birleşmiş Milletler (BM) kripto paralara müdahale edebilir mi?

Birleşmiş Milletler (BM) ile ilgili olarak dünyanın yönetiminde 192’den daha fazla üye ülkenin olması ve 192 üye ülkenin bu kararlara uymak zorunda olması gerektiğinden dolayı alacak olduğu türlü türlü kararlar üye ülkeler tarafından uygulamaya kademeli de olsa koyulmak zorunda. Bitcoin ile ilgili olarak Birleşmiş Milletler (BM) tarafından bir önlem alınıp alınmayacak olduğu bilinmese de dünyada kripto paraları yasaklayabilecek tek yetkili mercinin BM olduğu biliniyor.

Yaptırımlar, küresel ticaretin risk altında olması ve ekonomik bozulmalara yol açması ve güvenliği tehdit etmesi durumunda BM’nin durmadan hızlı bir şekilde adımlar atmaya başlayacak olduğuna dair beklentiler sürüyor. Bu beklentinin arkasında ABD dahil 192 ülkenin Birleşmiş Milletler (BM) çatısı altında kendisini bazı yasal olaylarda güvende hissetmesi yatıyor.

BM kararlar alabilir

Birleşmiş Milletler (BM) istediği zaman kripto paraları yasaklama gücüne sahip olması ve bu gücü etkin bir şekilde kullanabilecek durumda olmasından dolayı istediği zaman kripto paralar ile ilgili yasaklar uygulayabilir. BM’nin şimdilik bu konuda bir düşüncesi olmaması ise gelecekte olmayacağı anlamına gelmez.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box