binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerBirleşmiş Milletler (BM) kripto paralara müdahale edebilir mi?

Birleşmiş Milletler (BM) kripto paralara müdahale edebilir mi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Birleşmiş Milletler (BM) ile ilgili olarak dünyanın yönetiminde 192’den daha fazla üye ülkenin olması ve 192 üye ülkenin bu kararlara uymak zorunda olması gerektiğinden dolayı alacak olduğu türlü türlü kararlar üye ülkeler tarafından uygulamaya kademeli de olsa koyulmak zorunda. Bitcoin ile ilgili olarak Birleşmiş Milletler (BM) tarafından bir önlem alınıp alınmayacak olduğu bilinmese de dünyada kripto paraları yasaklayabilecek tek yetkili mercinin BM olduğu biliniyor.

Yaptırımlar, küresel ticaretin risk altında olması ve ekonomik bozulmalara yol açması ve güvenliği tehdit etmesi durumunda BM’nin durmadan hızlı bir şekilde adımlar atmaya başlayacak olduğuna dair beklentiler sürüyor. Bu beklentinin arkasında ABD dahil 192 ülkenin Birleşmiş Milletler (BM) çatısı altında kendisini bazı yasal olaylarda güvende hissetmesi yatıyor.

BM kararlar alabilir

Birleşmiş Milletler (BM) istediği zaman kripto paraları yasaklama gücüne sahip olması ve bu gücü etkin bir şekilde kullanabilecek durumda olmasından dolayı istediği zaman kripto paralar ile ilgili yasaklar uygulayabilir. BM’nin şimdilik bu konuda bir düşüncesi olmaması ise gelecekte olmayacağı anlamına gelmez.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail