Haberler

Birleşmiş Milletler: Kripto Paraları Takip Ediyoruz Ama Zor!

Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Dairesi yetkilisi Neil Walsh kripto paralar ile suç işleyenleri takip etmekte zorlandıklarını açıkladı.

Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Dairesi yetkilisi Neil Walsh, kripto para ile suç işlemiş veya işlemekte olanları BM’nin ilgili organlarının takip etmekte fiat para birimlerine oranla daha fazla zorlandığını ve bunun bir sorun haline gelmesini istemedikleri için BM’nin bu konuda yayın organları başta olmak üzere birçok farklı çalışmalar yapmaya devam edeceğini açıkladı. Kripto paraların yapısı gereği teknik olarak fiat paralara göre takip edilmesinin çok daha fazla zor olduğunu ve bunun kendileri için bir sorun olmasa da takip sürecinin sorunlara neden olması ve çok sayıda insanın bu ürünü kullanarak suç işlemesi halinde Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Dairesi’nin bu konuda takipte yetersiz kalabileceği açıklandı.

BM’nin kripto paralar konusunda alacağı bazı kararlar olabileceği, bu konuda henüz kesin bir adım atılmadığını ifade eden Walsh, kripto para birimlerini takip etmenin normale göre daha zor olmasının kendilerine bu nedenle daha fazla çaba harcattığını ve daha fazla zaman ayrılması ve daha çok kontak kurulmasına neden olduğunu açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu