HaberlerKripto Para

BIS Başkanı: Kripto Para Üretmeyi Artık Bırakın!

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) Başkanı Agustin Carstens, verdiği bir röportajda kripto paraların sonunu kötü biteceğini ve artık üretiminin durdurulması gerektiğini söyledi.

BIS’in çarşamba günü yayınladığı habere göre Agustin Carstens, kripto paraların üretimlerinin durdurulmasını istemesinin yanı sıra, bütün coinlerin bir saadet zinciri ve patlama hazır bir balon olduğunun altını çizdi.

Açıklamanın devamında herhangi bir kripto paraya bir para birimi denilemeyecek olduğunu, çünkü para birimi özelliklerini asla taşımadığını dile getirdi. Bu uğraşların yoktan para üretme çabası olduğunu ileri sürdü ve açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Dünya üzerindeki gençler, yeteneklerini parayı yeniden icat etmek yerine yenilik için kullanmalılar. Daha öncelerdede aynı kripto paralar gibi yoktan para çıkarma faaliyetlerinin hepsi başarısılık ile sonuçlanmıştır. Bu yüzden gençlere para yaratma fikrini aklınız çıkarın tavsiyesinde bulunuyorum.”

2017’nin Aralık ayında BIS Başkanlığına getirilen Agustin Carstens, daha önce de kripto paralar ile ilgili yaptığı olumsuz yorumlar ile gündeme gelmişti. Genellikle bankaların başında olan kişilerin kripto paralar ile ilgili olumsuz düşünceler aktardığı biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu