Haberler

BIS İnovasyon Merkezi Başkanı: Merkez Bankaları Dijital Paralara Odaklandı!

Uluslararası Yerleşimler Bankası (BIS) İnovasyon Merkezi başkanı, merkez bankalarının dijital para birimlerine odaklandıklarını açıkladı.

Uluslararası Yerleşimler Bankası (BIS) İnovasyon Merkezi başkanı, açıklamasında merkez bankalarının bu dönemde özellikle yaşanan küresel pandemi sebebi ile dijital paralara odaklandıklarını, temassız ödemeler için dijital para birimlerinin bu dönemde son derece dikkat çekici olduğuna değindi. Bir süre önce başlayan corona virüsü pandemisi salgını dolayısı ile çok sayıda ülke nakit para kullanımı yerine temassız kredi kartı ödemelerinin tercih edilmesi konusunda vatandaşlarına önerilerde bulunmaya başlamışlardı.

ABD’den Asya’ya tüm dünyada etkili olan pandemi nedeniyle birçok ülkede bankalarda dezenfektan kullanımını artırmış ve daha fazla önlemler almıştı.

Merkez Bankaları Dijital Paralara Odaklandı

Merkez bankalarının bu dönemde dijital paralara odaklanmasının bir diğer sebebi olarak ise Çin’in bu alanda geride kalması beklentisi ve Çin’in dijital parasının bu dönemden sonra çok fazla ilgi çekemeyebileceği, zira tazminat davaları ve tartışmaları nedeniyle Çin’in gerileme yaşamasına yönelik beklentiler olduğu düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu