Bitcoin

Bitcoin 1.000 Dolara Gerilerse Ne Olacak?

1.000 dolar seviyesinde neler olabilir?

Bitcoin fiyatının 1.000 dolar seviyesine gerilemesi durumunda ne olacağı tartışma konusu. Kripto paralarda yaşanan düşüşlerin ne zaman son bulacak olduğu ve ne zaman fiyatının rekorları kırabilecek olduğu konusu gündemin en başlıkları arasında. Bitcoin piyasa hacmindeki 70 milyar doların üzerini gören düşüşler, fiyatının %80’den daha büyük oranda değer kaybetmiş olması piyasadaki hacmin sürekli olarak durmak bilmeksizin gerilemesine sebep olabiliyor.

Bitcoin yıl sonu tahmini bazı analistler için 15.000 dolar iken, bazıları için ise 1.000 doları görmesinin ani bir mesele kadar yakın olabildiği bir ihtimal. Bu ihtimalin ne kadar doğru olduğu veya gerçek olabilecek mi? Sorularına henüz yanıt verilemiyor olsa da yatırımcılara göre 1.000 dolar seviyesine düşüş olması halinde yatırımcılar piyasada daha büyük yatırımlar yapabilirler.

Yatırımların oranı artar

İddialar, yatırımcıların 1.000 dolar seviyesine düşüş olursa tüm düşüşlere rağmen kripto para sahibi olmak için en iyi seviyelerden birisi olabilecek 1.000 dolar seviyesinde taleplerin artması ile yeniden yükseliş dönemine geçilebilir. 1.000 dolardan Bitcoin alabilecek olduklarını ve en iyi seviye olduğunu belirtenlerin oranı son derece yüksek iken, 2.000 dolar seviyesinden ise alınmaz olduğunu belirtenlerin sayısı bir o kadar yüksek.

Yatırımcıların yeniden piyasa girişin uygun ve yükselebilecek seviye olarak gördükleri 1.000 dolar seviyesi çok yakında olabilecek bir seviye değil. 1 ay içerisinde olabilecek olduğu konusunda ise piyasanın 3.500 dolara, oradan 2.500 dolara geriler ise 1.000 dolar seviyesinin Ocak 2019’un ortalarında veya sonlarına kadar görülme olasılığı son derece yüksek olabilecek.

Piyasa hacminin milyarlarca dolarlık düşüş yaşamasına sebep olabilecek olan 1.000 dolar seviyesi, bir yönü ile tekrar yatırımcılara güven verebilecek bir seviye olması ve çok düşük seviye olmasından ”bundan daha fazla kayıp yaşamak imkansız” diye düşünen kişilerin sayısına olumlu artı katacak olduğundan yatırımların ve yatırımcıların sayısının artması, buna paralel olarak kripto para sektörünün tekrar yükselişe geçmesine imkan sunabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu