Analiz

Bitcoin 3 Gün İçerisinde Rekor Kırabilir Mi?

3 gün içerisinde büyük beklentiye girilmeli mi?

Bitcoin 2018 yılı sonunda ne olacak? Sorusunun sonuna geldik. Kripto para fiyatlarının sürekli gerileyen yapısı yıl içerisinde rekor kırdı ve rekor kıran düşüşlerin ötesinde yatırımcıların milyarlarca dolarlık zararına sebep olmakla sınırlı kalmayarak umutlarını da çökertti. Bitcoin fiyatının yıl sonunda ne kadar olacağını düşünen ve bu konuda merakla bekleyen milyonlar ise 3 gün kala son kez ”Bitcoin 2018 sonunda ne kadar olacak?” sorusunu 3 gün kala tekrarladı. Yatırımcılara göre, kripto para birimlerinin fiyatlarında 3 gün içerisinde tarihi bir rekor görmek imkansız iken, analistler bu konuda sessiz kalmayı sürdürüyor ve tamamen sessizliğe bürünmüş durumdalar.

Kripto para fiyatlarının sürekli değişen bir yapıda olmasına rağmen 3 gün içerisinde rekor kırılması beklenmediğinden rekor düzeyde düşmesi de asla beklenen bir konu değil. Bitcoin hakkında fiyatın ne kadar düşecek olduğu ve ne zaman geri yükselecek olduğu konusu merak taşıyor.

Bitcoin fiyatının tarihi olarak 3 gün içerisinde rekor kırmasının imkanı bulunmuyor 3.900 dolar düzeyinde olan fiyatın yükselebilecek olduğu en yüksek seviye ise haftasonu durgun bir alım ve satım beklentisi olduğundan dolayı yatırımcılar açısından en fazla görülebilecek sınır olarak 4.500 dolar seviyesi gösteriliyor. Yıl sonuna kadar fiyatın 4.500 doları görmesine inanan kişilerin sayısı çok az.

Rekor düşebilir mi?

Yıl sonuna 3 gün kala Bitcoin rekor düşüş yaşayabilecek bir performans gösterebilir. Bitcoin fiyatı bu yönü ile yatırımcılara ciddi bir risk yaşatabilecek kadar düşebileceği 3.000 dolar sınırını 3 gün içerisinde görmesi muhtemel. Yıl sonu dolayısı ile partiye, otele ve benzeri yerlere seyahat eden kişilerin alım ve satım işlemlerinde azalmalar olacak iken, yıl sonunda beklentiye ulaşamayan kişilerin paralarını Bitcoin’den geri çekmesi de muhtemel olacak. Bitcoin fiyatındaki düşüşün 3.000 doların altını görmesine de olumsuz bakan yatırımcıların büyük bir kısmı, en düşük seviyenin 31 Aralık 2018’de son dakikalarda 3.000 dolar olabilecek olduğu yönünde düşünceye sahipler.

Kripto para analistleri ise tam tersini düşünüyor ve 3 gün içerisinde fiyatın çok daha fazla düşebileceği gibi, çok daha fazla yükselebilecek olmasında önünde bir engel bulunmadığını belirtiyor. Yatırımcılara bakılırsa, kendi yatırımlarını kendisi kontrol edenlerin sayısının son dönemde artmasından dolayı analistlerin mi, yoksa kripto para sahiplerinin kendi düşüncelerinin mi daha önemli olduğu konusunda karar vermek çok zor.

Yıl sonunda beklentilerin azalması ve bu yıla girerken rekor kazanç umudu ile girenlerin git gide daha düşük oranlarda beklentisinin olması, fiyatlar ve piyasa açısından ciddi bir risk yaratıyor. Gelecek yıl içerisinde bu seneyi örnek alan yatırımcıların büyük kısmının tekrar piyasaya girmesinin imkansız olabileceği ve bununda piyasadaki alım taleplerini azaltabilecek, satış taleplerini patlatabilecek düzeye çıkarabileceği tahmin ediliyor. Bitcoin Cash hard forku sonrası başlayan ve durmak bilmeyen düşüşlerin, ne zaman sona ereceği konusunda bazı kripto para analisterinin tahminleri hiç iç açıcı değil ve 2019 yılının ilk 6 aylık diliminde beklentiye girilmemesi gerektiği konusunda hemfikirler. Bazı kripto para analistleri ise bunun tam tersini düşünüyor ve beklentilerinin çok ciddi düzeyde olduğunu, 2019 yılının ilk aylarından itibaren fiyatların ciddi oranda rekor kırabilecek düzeye erişebilecek olduğunu savunuyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu