Haberler

Bitcoin 4.000 Dolar Direnci Sorunu İle Karşı Karşıya

Bitcoin fiyatı 4.200 dolardan düştü.

Nexo

Kripto paraların değerinin son yıllarda düşüş eğiliminde olduğu biliniyor. 1 yılı aşkın bir süredir kripto para fiyatları sürekli kış dönemi boyunca düşüş gösterdi ve ayı piyasası bitmek bilmedi. Yatırımcılar, kripto para borsalarında her gün kripto paraların ne kadar fiyatının düşecek olduğunu sabah akşam bekledikleri 1 yıldan uzun süre boyunca, yatırımlarının değerinin düşmesinden sık sık şikayet ettiler.

Bitcoin fiyatının 4.000 dolar direncini kıramadığından endişe eden yatırımcılar, fiyatlarda yükselme olmadığı için bir süre önce yatırımlarını altın ve dolar gibi yatırımlara yapmaya başlarken, Bitcoin fiyatının sürekli kış piyasası dönemi boyunca düşmesi ve en son 4.200 dolar seviyesini görmesinden sonra fiyatının bir türlü yükselmemesi ile ilgili endişelerin yatırımcılar açısından azalması piyasada alım taleplerinin daha fazla artmasında fayda sağlamakta.

Bitcoin bugün 4.000 dolar seviyesinden biraz daha fiyata sahip olarak el değiştiriyor. Yatırımcılar, binlerce dolarlık Bitcoin alıp almamak arasında kalan tek endişelerinin 5.000 dolar seviyesi olduğunu ve 5.000 doları görmesi durumunda yatırımların tekrar alımlardan yana artabilecek olduğunu düşünüyorlar. Henüz şimdilik piyasa sadece yatırımcılar tarafından takip ediliyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı