Bitcoin

Bitcoin 4.200 Dolara Mı Çıkacak?

Bitcoin fiyatı hakkında bir süredir analistler yükseliş olacağını düşünüyor.

Bitcoin fiyatında yükseliş ve buna bağlı olarak piyasa hacmi yükseliyor. Bitcoin fiyatının yükselmesinde nedenler aranırken, kripto para birimlerinin neye bağlı olarak yükseldiği ise henüz bilinmiyor veya açıklanmıyor. Bitcoin sahipleri bir süredir Bitcoin kışı yaşandığını ve bunun tüm kripto para piyasalarını etkilediğini düşünürken, yatırımcılara göre beklentilerinin üzerinde bir yükseliş olması için bir süre geçmesi gerek. Bu sürenin ne kadar süreceği hakkında ise eski dönemde piyasaya girmiş olan kripto paralara sahip yatırımcılar, çok nedene bağlı olarak kripto para fiyatlarının düştüğünü ve tekrar 4.000 dolar direncini geçmesi için bir süre geçmesi gerektiğini düşünüyor.

Bitcoin fiyatını düşüren nedenlerden birisi olarak yatırımcıların satışlar yapması, satışlara ise kripto para piyasalarındaki düşüşün sebep olduğu biliniyor. Yatırımcılara göre piyasada geçmişte yaşanan düşüşlerin devam etmesi mümkün ve bu düşüşler henüz son bulmuş değil. Bu nedenle yatırımcılar, kripto para sahibi olmanın gelecekte kendileri için büyük sorunlara sebep olma riski olsa da gelecekte piyasanın kurumsal tarafından çok fazla ilgi görmesi ve bununla beraber kripto para pazarında diğer kripto para birimlerine de artacak olan talebe bağlı olarak fiyatların dengelenmesi mümkün.

Kripto para borsalarının hileli işlemler yaptığı iddiaları ve kripto para sahibi olmak isteyen kişilerin yaptıkları tüm işlemlerde olası kayıpları göz önüne alarak değil, kayıpları göze almayarak hareket etmelerinin kripto para piyasası için en büyük sorun teşkil eden unsurlardan sadece bir tanesi olduğu biliniyor. Kripto para fiyatlarının artması için gerekli olan yatırımın yeterli olmadığını düşünen yatırımcılar, bir süre sonra 4.000 dolar direncinin geçilmesi ile birlikte tekrar piyasanın kendisini toparlamasının mümkün hale gelebilecek olduğunu ve tekrar yükselme sonrasında yatırımcıların piyasayı daha iyi değerlendirip, en yüksek kazancı elde etmek ve en fazla kazanç ile piyasada durmak için yatırımlarında belirli bir süre beklemeyi göze alabilecek olduklarını gösteriyor.

2017 yılının son ayında olan rekor seviyesinden hemen sonra 2018 yılında büyük bir düşüş başlamıştı, kripto para kışının başladığı 2018 yılının ilk günlerinde kripto para piyasasında yatırımı olan kişiler rekor seviyesi olan 20 bin dolar kadar bir fiyat üzerinden Bitcoin satın almış ve 40 bin dolarları geçebilecek olduğunu düşünmüşlerdi.

Sonuç ise tam tersi olmuş ve kripto para pazarlarında yaşanan değişiklik ve satışların artması sonrasında ise piyasada ettikleri zarar ile ortada kalmışlardı.

Bitcoin fiyatının düşmesi ve buna bağlı olarak kripto para piyasası hacminin azalması ve rekor seviyede düşüş görmüş olması yatırımcıların tepkisi ile karşı karşıya kalsa da yatırımcılar bu süre içerisinde milyonlarca dolar değer kaybeden piyasa hacmi ve binlerce dolar değer kaybeden, değerinin %80’inden daha fazlasını kısa bir süre içersinde kaybeden Bitcoin’e sahip olmayacak olduklarını ancak ellerinde olan kripto para birimlerini de zararına satış yapmayacak olduklarını açıklamışlardı.

Kripto para birimlerinin Bitcoin 4.000 direncini geçer ise önce 4.200 dolar, sonra 5.000 dolar seviyesine kadar ulaşması mümkün ve bunu kısa sürede yapması bekleniyor.

4.200 dolar

4.200 dolar direnç noktasının artık atlatılmış bir fiyat piyasası olacak. Bitcoin sahipleri 4.200 dolardan el değiştirmesi ile Bitcoin’in fiyatının artık daha iyi olduğunu anlayacak ve kripto para birimi Bitcoin ile diğer farklı kripto para birimleri de değer kazanacak.

Kripto paraların geleceği hakkında net olarak konuşmanın mümkün olmadığı bir piyasada, yatırımcıların alım talepleri ile satış taleplerinin gelecek günlerde alımların artması, satışların azalması ile sonuçlanması bekleniyor. Alımların artıp, satışların azalması ise piyasa hacmi ve piyasa fiyatı açısından çok olumlu bir fiyat artışına yol açabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu