Bitcoin

Bitcoin 5.200 Dolara Düştü!

Bitcoin 5.200 dolar seviyesine gerileyerek 2018 yılının en düşük seviyesini gördü.

Bitcoin fiyatında beklenen gelişmeler yaşanmaya başladı. 4.500 dolara düşecek olduğu iddiaları dolayısı ile bir süredir yatırımcılarına zor günler yaşatan Bitcoin, bugün 5.200 dolara gerileyerek tarihi düşüşlerden birisini gerekleştirdi. Hard fork olayının birkaç saat öncesinde düşüşe başlayan kripto para piyasaları, aniden düşüşlerin etkisi ile 25 milyar doları aşan değer kaybı yaşamış ve yaşadığı bu değer kaybından hemen sonra fiyatlarda da ciddi düşüş dönemi başlamıştı.

Bitcoin Cash hard forkunun tüm olayların ateşini alevlendirdiği iddia edilirken, yatırımcılar bu düşüşlerin arkasının kesilmemesinin son derece olumsuzluk yayıp yaymayacak olduğunu ve daha büyük oranlarda düşüşleri tetikleyip tetiklemeyecek olduğunu merak etmeye başlamışlardı.

5.200 dolar en kritiklerden

2018 yılının en düşük seviyesi olarak 5.200 dolara gerilemiş olan Bitcoin, diğer kripto paralara oranla yılın en büyük değer kaybı yaşayanları arasında ilk sırada. Birinci sıranın en büyük değer kaybı yaşayan kripto para birimi olan Bitcoin, yatırımcılarına kayıp oranları konusunda %50’leri aşan oranlarda kayıplar yaşatırken, Ocak ayında yatırım yapmış olan bir yatırımcının bugün net kaybının %90’lari aşmaya yakın olması piyasada çok büyük zarar sahibi olan yatırımcıların olduğunu gösteriyor.

19 bin dolar seviyesinden yatırım yapan bir yatırımcının zararının %90’a yaklaşması ve tekrar bu zararı çıkarabilecek bir dönemin bundan sonra gelmesinin uzun süre zor olabilecek olduğuna dair analistlerin beklentileri, piyasada daha fazla çıkışa sebep olup zararına satışları arttırıyor.

Bekleyenler kaybetti

Bitcoin yükselecek diye bekleyen kişilerin kaybettikleri mevcut piyasa ortamında, yatırımcıların 5.200 dolar seviyesinden hemen sonra 4.500 dolara gerileyecek olduğu tahmin edilen Bitcoin yatırımlarını iyice gözden geçirmeleri ve çok dikkatli kararlar almaları öneriliyor.

5.200 dolar seviyesinden sonra 4.500 dolar, ardından 3.500 dolar ve hemen ardından 2.500-1.000 dolar seviyesine yönelik gerileme beklentilerinin tutmayacak olduğunu piyasaya empoze etmeye çalışarak yatırımcıları piyasada tutmaya çalışan kişilerin ise yorumlarının bir kez daha doğru olmadığı son düşüşler ile daha iyi anlaşılabilecek.

*Bitcoin fiyatında olabilecek olan değişimler konusunda gelecek yıl 99 dolar ila 30.000 dolar arasında tahminler var.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu