Kripto Para

Bitcoin 5.200 Doların Üzerine Yükselen Fiyatı İle Piyasayı Canlandırdı

Çin'in yasakları işe yaramadı.

Bitcoin fiyatı bugün tekrar yükseldi. Kripto para biriminin fiyatındaki yükseliş yatırımcılar tarafından olumlu olarak karşılanırken, kripto para piyasalarında devam eden yükselişlerin Asya’daki Çin merkezli çıkan haberler sonrasında olması piyasayı canlandırdı. Piyasa bir süredir düşüş beklerken, yatırımcılar piyasa fiyatında düşüş olmasının tersinde bir işlem olarak yükseliş olmasını beklemiyordu.

Bitcoin bugün öğle saatlerinde 5.200 doları geçerek 5.220 dolar seviyesine kadar yükseldi. Piyasada altcoinlerin fiyatında ise yükseliş devam ediyor. XRP’nin son dönemdeki performansının düşük olması yatırımcılar için ETH’ye daha fazla yatırım yapmaları ile sonuç bulurken, kripto para sahipleri yakın ve uzun vadeli yatırımcılarında en çok Bitcoin, ardından ise Ethereum’un en kazançlı kripto para birimi yatırımları olduğunu belirtiyorlar.

Bitcoin fiyatındaki gün içi artışlarından sonra piyasa hacminde 179 milyar dolar seviyesinden 180 milyar dolar seviyesinin üzerine tekrar çıkış olması güven tazelerken, piyasada taze kan arayışına yanıt vermiş oldu. Bitcoin Cash ve Ethereum’un fiyatı ve piyasa hacmindeki artışların devam etmesi Çin merkezli kripto para yatırımcılarının tüm yasaklara rağmen kripto para birimlerine olan ilgisini arttırabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu