Bitcoin

Bitcoin 6.200 doların altına düşecek mi?

Bitcoin fiyatında rekor seviyelerin beklentisi düşüyor.

Bitcoin fiyatına dair iddialar bir süredir ortaya atılıyor olmasına rağmen fiyatın 6.200 dolar ve inecek mi? Sorularını beraberinde getirdi. 6.300 dolar seviyesinin altına düşmesi ve 6.280 dolar seviyesine gerilemesinden dolayı ortaya çıkan beklentiler, kripto para piyasasını da olumsuz yönde etkiledi. Yatırımlarını çeken kişi sayısında rekor artış yaşanırken, Bitcoin fiyatındaki gerileme beklentisinin 3.000 dolar ve seviyesine kadar düşebilecek olduğu uyarıları sektörde boy gösterdi.

Yatırımcı beklentisini düşürdü

Yatırımcılar beklentilerini son derece düşürürken, 3.000 dolarlık seviyeye kadar birkaç aydan beri beklenen düşüşün gerçek olabilme ihtimali olduğu iddia edildi. ABD’li yatırımcıların satışlar konusunda daha temkinli davrandıkları, Asyalı yatırımcıların ise satışlar konusunda daha hızlı davrandıkları belirtildi.

Yatırımcıların kısa vadeli beklentilerinde düşüş yaşanırken, uzun vadeli planda ise yükseliş beklentisi olması gelecekte daha fazla artışlar olabilecek olduğunu ortaya koyuyor. Yatırımcılara göre kısa vadeli planda satışlar yapmaları durumunda ise kayıplar yaşamaları gündeme gelebilecek olduğu gibi, satış yapmayanların uzun vadede kazanabilecek oldukları belirtilmekte.

Yatırım önerisi veya yatırım tavsiyesi değildir. Bitcoin fiyatı anlık olarak değişim gösterebilir.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı