Kripto HaberleriHaberlerBitcoin 6650 Dolara Kadar Düştü!

Bitcoin 6650 Dolara Kadar Düştü!

Takip et

Son zamanlarda bir türlü istikrar yakalayamaması ile yatırımcılarını karamsarlığa sürükleyen Bitcoin bugün 20:00 civarlarında 7200 dolar seviyelerinden sert bir düşüşle 6650 dolarlara kadar geriledi. An itibari ile 6700 dolar seviylerinden işlem gören Bitcoin’de ciddi hacimli satışlar hala devam ediyor.

Bir çok analizcinin son zamanlarda “Bitcoin fiyatı yükselecek” demesine rağmen bir türlü 8000 dolar seviyesini kıramayan BTC, yaşadığı ani düşüş ile yaırımcılarına para keybettirdi. Günlük değişime baktığımız zaman an itibari ile yüzde 11’lik bir düşüş yaşanmış durumda.

Bu düşüşün arkasında henüz ne tür bir haber olduğu bilinmiyor. Zira şuan bilinen bir olumsuz açıklama ya da haber yok. Birçok kişiye göre kripto para piyasasındaki bu tür ani düşüş ve çıkışların altında haber aramak gerekmiyor. Öyle ki zamanında 20 bin dolar seviyelerine kadar çıkarak rekor kıran Bitcoin için, o zamanlar da olumlu haber yapılmamıştı ve fiyatının bu kadar yükselmesinin arkasında elle tutulur bi sebep yoktu.

Bundan sonra ne olacağını kestirmek pek mümkün değil ama daha önce haberimizde bahsetmiş olduğumuz RSI indikatörü şu anda 11/2016 tarihinden beri en düşük seviyesinde (-6,54).

Teknik analizlere baktığımızda 6700 dolar seviyesi hala öenmli bir destek olarak karşımıza çıkıyor. Nisan ayındaki 6430 dolar seviyesinin altına düşülmediği sürece ciddi bir düşüş beklenmiyor. Fakat 6430 dolar seviyesinin altı görüldüğü takdirde bir sıçrama yaşacağı ve ardından 4300 dolarlara kadar sert bir düşüşün yaşanabileceği öngörülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları