blank
Haberler

Bitcoin 8.500 Dolar Seviyesine Geriledi, Bundan Sonra Ne Olacak?

Bitcoin 9.350 dolar seviyesinden 8.500 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu hafta itibari ile yükselmesine kesin gözü ile bakılan kripto paranın bu denli düşüş yaşaması ise yatırımcıların endişelerini daha fazla arttıran bir detay olarak yorumlandı. Kripto paraların mevcutta sabit bir değeri olmaması asıl sorun olarak gösterilirken, bu  ve buna benzer düşüşler sürekli olarak kripto paralara olan algının artmasına rağmen yatırımcıların endişe etmesine neden oluyor.

8.500 dolar seviyesi şu aşamada Bitcoin için düşük bir seviye olarak gösterilmiyor ve normal bir seviye olarak tanımlanıyor. Fakat Bitcoin‘in bir gün içerisinde 750 dolar civarında düşüş yaşaması ise yatırımcıların elinde bulunan yatırımların ortalama %3-7 arasında erimesine, hali ile kayıp yaşamalarına sebep olan bir etken olarak tanınıyor.

Neden Düşüyor?

Son günlerde Bitcoin’de yaşanan düşüşlerin arkasında vadeli işlemlerin olduğu sektöre adeta dev yatırımcılar ve analistler tarafından pompalanıyor. ABD’li uzmanların hazırladığı raporlar son dönemde oldukça fazla önem taşımasına rağmen henüz daha ABD’nin ve Asya ülkelerinin kripto paralar ile ilgili tavrını belli etmemesi, her an farklı bir gelişme olma riski olması durumu kötüleştiren bir detay olarak gösteriliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu