Bitcoin

Çin Ve ABD Arasındaki Ticaret Savaşları Kızışabilir, Bitcoin’i 2020’de Yükseliş Bekliyor

Washington DC ve Pekin ticaret savaşlarını devam ettirirken Çin DTÖ'nün etkisiz hale getirilmesi ile birlikte zararda ve beklemediği bir yerden darbe yemiş oldu.

DTÖ’nün ABD tarafından etkisiz hale getirilerek ‘kapısına kilit vurulması’ sonrasında Pekin her zaman ABD’yi şikayet ettiği ve bazen haklarını koruyabildiği DTÖ’nün son aşamada etkisiz hale gelmesinden dolayı savaşta kaybeden taraf olmaya devam edecek. ABD Başkanı J. Trump, Çin’in kendileri ile çok yakından anlaşma yapmak istediğini ve bu konuda heyetlerin çalışmalara devam ettiğini açıklamıştı.

Bitcoin ise bugünlerde bu tür korkutucu ve gerçekliği kesin olarak kanıtlanmış haberlere rağmen yükselmiyor, tam tersi bugün 200 dolar civarında bir kayba uğradı. Ancak bu olayların etkisini gelecek 2020 yılında çok daha fazla göstereceği, yeni bir ABD-Çin ticaret anlaşması yapılana kadar bu konudan dolayı Bitcoin fiyatında yükseliş olacağı öngörülüyor.

Uzmanlara göre Bitcoin hiçbir devlet, kurum veya şahısa bağlı olmadığı için dünyada çıkacak tüm kaoslarda “güvenli liman” olarak görülüyor ve buna bağlı olarak fiyatında ciddi yükselmeler olması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu