Bitcoin

Bitcoin Ağına Stablecoinleri Getirecek Proje Tanıtıldı!

Bitcoin ağında stablecoinlerin kullanımına imkan verecek proje Lightning Labs tarafından bugün tanıtıldı.

Bitcoin, Taproot Asset Representation Overlay ya da kısa adıyla Taro isimli yeni Taproot kullanan protokolüyle desteklenecek. Lightning ağından güç alacak protokol açık kaynaklı olacak.

“Bitcoin Ağına Stablecoinler Gibi Diğer Varlıklar Eklenebilecek”

Lightning Labs kurucu ortağı ve CEO’su Elizabeth Stark, Salı günü yaptığı açıklamasında Taro’yu tanıttı ve bu yeni projenin Bitcoin Blockchain’ine stablecoinler gibi yeni varlıklar ekleyeceğini duyurdu.

Taro’nun tanıtımının yanı sıra Lightning Labs, Seri B finansman turunda 70 milyon dolar topladığını ve finansman turuna Valor Equity Partners ve küresel varlık yöneticisi Baillie Gifford’un öncülük ettiğini açıkladı.

Stark, yaptığı açıklamasında Taro ile birlikte BTC’nin işlevselliğinin artacağını ve bunun geçtiğimiz yıl aktive edilen Taproot güncellemesi sayesinde mümkün olduğunu söyledi. Taproot ile birlikte Schnorr imzaları, Tapscript ve Merkelized Abstract Syntax Trees (MAST) isimli üç yeni yükseltme yaşanmıştı. Taproot sayesinde ağın verimliliği, gizliliği ve esnekliği artmış ancak bunlar sadece geliştiricilerin söz konusu araçları kullanması durumunda kullanıcılara yansıyacak şekilde Bitcoin’e eklenmişti.

Stark, Taro sayesinde Taproot güncellemesinin tam anlamıyla kullanılabileceğini iddia ediyor.

Lightning Labs İş Geliştirme Direktörü Ryan Gentry, verdiği demeçte Taro’yla ilgili şunları söyledi:

“Taproot’tan güç alan Taro, Blockchain üzerindeki tüm detayları açıklama gereksinimi olmadan harcama koşullarını MAST’lar üzerine yerleştirecek. MAST’ların kullanımı ile birlikte Taro, BTC gibi değerlendirilebilecek yeni varlıkları Bitcoin Blockchain’ine getirecek.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu