coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin-Almanya Bilmecesi Büyüyor: Hem Sattı Hem Aldı! Neler Oluyor? CryptoQuant CEO'su Açıkladı!

Bitcoin-Almanya Bilmecesi Büyüyor: Hem Sattı Hem Aldı! Neler Oluyor? CryptoQuant CEO’su Açıkladı!

Alman hükümeti yoğun satış yaptığı bu günlerde şaşırtıcı bir şekilde bir miktar Bitcoin'i geri aldı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Haziran ayından bu yana yoğun bir şekilde Bitcoin satışı yapan Alman hükümeti, dün satışlarını artırarak yaklaşık 900 milyon dolar değerde Bitcoin’i borsalara ve piyasa yapıcılara gönderdi.

Alman hükümeti yoğun satış yaptığı bu günlerde şaşırtıcı bir şekilde bir miktar BTC’yi geri aldı.

Arkham’ın paylaşımına göre son olarak Alman Hükümeti bugün 362,12 milyon dolar değerinde 6.306,9 BTC sattı.

Buna göre son 3 saat içinde Alman Hükümeti Kraken, Cumberland, 139Po’ya (muhtemelen kurumsal mevduat/OTC hizmeti) ve bc1qu adresine 6306,9 BTC (362,12 milyon dolar) gönderdi.

Alman Hükümeti dünkü satışlardan bu yana ise Kraken, Bitstamp ve Coinbase borsalarından 5366 BTC geri aldı.

Alman Hükümetinin cüzdanında şu anda 1,31 milyar dolar değerinde 22.846 BTC bulunuyor.

Alman hükümetinin genel olarak OTC işlemlerini tercih etmek yerine doğrudan CEX’lere BTC transferi yapması geçmesi, piyasada panik ve önemli fiyat oynaklığına yol açtı. Zira normalde, büyük kuruluşlar piyasa etkilerini azaltmak için OTC işlemlerini tercih eder.

Piyasa Olası Bitcoin Satışlarını Kaldırabilecek Büyüklükte!

Son günlerde birçok uzman özellikle Alman hükümeti satışları ve Mt.Gox geri ödemeleri hakkında analizler yaparken, bunlardan biri de CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju oldu.

CryptoQuant’ın CEO’su Bitcoin’deki düşüşlerin çok önemli olmadığını aksine alım fırsatı sunduğunu söyledi:

“Bitcoin piyasası büyük oranda psikopatlar tarafından yönlendiriliyor. Hükumet satışları tüm likiditeye bakıldığında göz ardı edilebilecek düzeyde ve Mt. Gox BTC varlıklarının çoğu alacaklılara ulaşmadı

Ancak hala Alman hükümetinin satışları düşüşte suçlu bulunuyor. Akıllı para, aptal paranın yerini alıyor. Hala erken aşamalardayız”

Kripto analisti Alex Krüger de yaptığı bir analizde olası Mt. Gox satışlarının mevcut seviyelerden en fazla %10’luk bir düşüşe sebep olacağını iddia etti. CryptoQuant CEO’su Krüger”in bu analizine katıldığını belirterek şunları söyledi:

” Makro açıdan harika bir analiz.

Alman hükümetinin ve Mt. Gox alacaklılarının potansiyel satışlarına rağmen Bitcoin piyasası, tahmini %-10,5’lik bir etkiyle bunu absorbe edebilir.En fazla 47.000 -48.000 dolar seviyesine düşüş olabilir.

Mt. Gox ve hükümetin BTC satışı bu döngüyü sonlandırmayacak.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları