AltcoinBitcoinHaberler

Bitcoin Altcoinleri Ezmeye Devam Ediyor! Yükseliş Ne Zaman Başlayacak?

Bitcoin altları ezerken, yatırımcıların bekleyişi sürüyor.

Bitcoin 57.000$ üzerindeki yatay hareketlerine devam etmesine rağmen altcoinlerdeki satış baskısı devam ediyor.

Bitcoin hakimiyetine baktığımızda 46,53 seviyelerine kadar yükseldiğini görüyoruz. Hakimiyetin yükseliş trendinde olması, altcoin markete yönelik risk iştahını düşürüyor. Bu da yeni alımların önü kesiyor. Altcoinlerdeki yükseliş beklentisi zayıfladığı için Bitcoin’e ve nakite geçişler hızlanıyor.

Bitcoin’in kısa vadede hızlıca yükselmesi de bir düzeltme gelebilir beklentisini artırdı. Bitcoin yükselirken ezilen altlar, Bitcoin düşerken daha da düşeceği için yatırımcıların altcoinlere biraz mesafeli durduğunu gözlemliyoruz.

Bitcoin’e ilişkin yükseliş beklentilerinin tükendiği bir noktada Bitcoin hızlıca 57.000$’a yükseldi. Şimdi altcoinlerdeki yükseliş beklentisinin zayıfladığını görüyoruz. Market yapıcı yine beklentinin tersine bir hamle yapacak mı takip ediyor olacağız.

Bitcoin’in altları ezmesi kısa vadede can sıkıcı olsa da, orta vadede altcoinler için güzel yükselişlerin gelebileceğinin sinyalini veriyor. Bu noktada riskini yöneten yatırımcılar gün sonunda yine kazanan tarafta olacak.

Şu sırada desteklerinde bekleyen altcoinler yükseldiğinde satacak malı, yeni major desteklere indiğinde maliyet düşürecek nakiti olanlar gün sonunda kazanacaktır.

Bu noktada Bitcoin hakimiyetinde, 47.39 ve 49.24 seviyeleri takip edilmeli. Bu noktalarda yaşanacak bir geri çekilme altcoinlerin toparlanmasına yardımcı olacaktır.

Bitcoin bu piyasanın endeksi gibidir. Dolayısıyla oradaki hareket bitmeden altcoinlerdeki baskı devam edecektir.

En büyük altcoin borsası olan Binance CEO’su CZ’de Bitcoin 55.000$’ı kırdıktan sonra “İlk Bitcoin, sonra….” şeklinde bir twit atarak, altcoinlerdeki hareketin sonrasında geleceğinin sinyalini vermişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu