Haberler

Bitcoin, Asya’nın geleceğinde büyük rol almaya hazır

Dünyanın en büyük nüfusa sahip kıtalarından Asya...

Bitcoin fiyatına bağımsız olarak Asya’nın geleceğinde çokça fazla rol oynaması mümkün görülüyor. Asya’da kripto paralar konusunda en az 3 ülke birbiri ile yarışmaya devam ediyor ve bu 3 ülke arasında yaşanan kripto para yarışı her gün daha fazla hız kazanarak devam ediyor. Bunun neticesi ise Güney Kore, Çin ve Japonya arasında ciddi bir yatırım artışı olduğunu ve bu ülkelerin vatandaşlarına kripto paralar konusunda uyarılarına rağmen kripto para almalarını da aslında engellemek istemediklerini, kararsızlık içerisinde olduklarını gösteriyor. Yatırımcılara uyarılar ile yatırım yaparken önlemler almalarını isteyen 3 ülke de kripto paraları bugün engelleyebilecek kadar güç sahibi olarak tanınıyor ve 3 ülkede dünyanın en iyi ekonomilerinden.

Asya kripto paraları iyi mi görüyor?

Asya bir kıta olarak kripto paraların dünyaya açılan kapısı değil. ABD’de kripto paraların dünyaya açılan kapısı değil. 2 kıta arasında ülkelerin ortak olarak kripto para kararları sonucunda ”küresel” bir para birimi olma yolunda ilerleme potansiyeli olan Bitcoin’in ciddi bir yere gelebileceği tahmin edilmekte. Bunun sonuçları ise gelecek birkaç yıl sonra görülecek.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı