Ana SayfaBitcoinBitcoin ATM Sayısı 6.800'ü Aştı

Bitcoin ATM Sayısı 6.800’ü Aştı

Takip et

Kripto para birimi Bitcoin ATM’si sayısında giderek daha fazla artış gündeme geliyor. ABD merkezli Bitcoin sahipleri ülkenin tamamına yayılan Bitcoin ATM’lerini aktif olarak kullanırken Türkiye Cumhuriyeti gibi ülkelerde ise Bitcoin ATM’lerinin sayısı bir elin parmağını geçmiyor bile.

Bitcoin ATM’lerinde yaşanan bu sayısal artışın ardından yatırımcıların bir kısmı Bitcoin’i ‘Güvenilir Sığınak’ olarak görüyor. Ancak ABD’li birçok kripto para birimi yatırımcısı Bitcoin ATM’lerinin olası bir durumda hizmet vermeyebileceğini, internetin olmadığında Bitcoin’e erişimin olmayacağını hatırlatarak ‘güvenli sığınak’ özelliklerinin Bitcoin tarafından %100 ‘yerine getirilmediğini’ dile getiriyor.

Yatırımcılar sığınak aramamalı

Yatırımcıların kendilerine sığınak aramaması gerektiğini düşünenlerin sayısı çok fazla iken, ABD’li yatırımcılar doların zaten en güvenli ‘sığınak’ olduğunu düşünüyor.

Bitcoin ATM sayısında rekor düzeyde yaşanan bu artışların olumlu bir gelişme olduğu, gelecek senelerde sayılarının 10.000 ATM’yi geçmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları