blank
BitcoinHaberler

Bitcoin ATM Sayısı 6.800’ü Aştı

Dünya genelinde 6835 Bitcoin ATM'si olduğu ve bunun 4500'den fazlasının ABD'de olduğu açıklandı.

Kripto para birimi Bitcoin ATM’si sayısında giderek daha fazla artış gündeme geliyor. ABD merkezli Bitcoin sahipleri ülkenin tamamına yayılan Bitcoin ATM’lerini aktif olarak kullanırken Türkiye Cumhuriyeti gibi ülkelerde ise Bitcoin ATM’lerinin sayısı bir elin parmağını geçmiyor bile.

Bitcoin ATM’lerinde yaşanan bu sayısal artışın ardından yatırımcıların bir kısmı Bitcoin’i ‘Güvenilir Sığınak’ olarak görüyor. Ancak ABD’li birçok kripto para birimi yatırımcısı Bitcoin ATM’lerinin olası bir durumda hizmet vermeyebileceğini, internetin olmadığında Bitcoin’e erişimin olmayacağını hatırlatarak ‘güvenli sığınak’ özelliklerinin Bitcoin tarafından %100 ‘yerine getirilmediğini’ dile getiriyor.

Yatırımcılar sığınak aramamalı

Yatırımcıların kendilerine sığınak aramaması gerektiğini düşünenlerin sayısı çok fazla iken, ABD’li yatırımcılar doların zaten en güvenli ‘sığınak’ olduğunu düşünüyor.

Bitcoin ATM sayısında rekor düzeyde yaşanan bu artışların olumlu bir gelişme olduğu, gelecek senelerde sayılarının 10.000 ATM’yi geçmesi bekleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu